Bánovská čierna skládka zlikvidovaná

Tomáš Hulák
14.04.2014 6 025 archív

V sobotu 12. apríla sme sa my aktivisti zo Slovenského Hnutia Obrody v spolupráci s dobrovoľníkmi mesta Bánovce nad Bebravou rozhodli zapojiť do akcie pod názvom Príroda plače, volá o pomoc.

V tento slnečný deň sa stretlo sedemnásť dobrovoľníkov, ktorí za veľmi krátky čas zlikvidovali to, čo iným bolo ľahostajné dlhé roky.

Pre otvorenie celej fotogalérie kliknite na fotku.

Viem, že mnohí vedia stráviť sobotu aj inak, ako zbieraním odpadu, ale na tú spúšť po nezodpovedných ľuďoch sa už nedalo pozerať. Na základe podnetu od občianky z Bánoviec nad Bebravou sme neváhali ani minútu a vedeli sme, že je nevyhnutné čiernu skládku pri vodárni na sídlisku Sever zlikvidovať.

Za jednu hodinu sa nám podarilo zhromaždiť do vriec také množstvo odpadu, ktorým by sme naplnili jeden veľkokapacitný kontajner. Odpad bol rôznorodého charakteru, od plastových fliaš, cez textílie až po nebezpečný azbest. Ani jedna ruka nezostala nevyužitá.

Ruku k likvidácii skládky priložili aj volení zástupcovia ľudu: Dušan Holbay, poslanec mesta Bánovce nad Bebravou a Rudka Novotná, poslankyňa Trenčianskeho samosprávneho kraja. Všetci aktivisti a dobrovoľníci sa spojili do jednej myšlienky a jedného poslania – zlikvidovať všetok odpad, ktorý nemá v prírode čo hľadať. Podarilo sa!

Chcem sa poďakovať mestu Bánovce nad Bebravou za poskytnuté pracovné a ochranné pomôcky a primátorovi mesta Mariánovi Chovancovi za spoluprácu. Moje poďakovanie patrí aj Petrovi Bulíkovi a jeho žiakom, za piatkové „predupratanie“ čiernej skládky.

Touto v poradí už treťou akciou v Bánovciach nad Bebravou sme chceli poukázať na ľahostajnosť ľudí a prebudiť svedomie všetkým tým, ktorí týmto spôsobom prírode ubližujú.

-------------------------------------------------------------------------- TIP: MIKINA SHO, (kliknite) Nová zipsová mikina Slovenského Hnutia Obrody. Mikina má na srdci vyšitý znak Slovenského Hnutia Obrody. Na pravom rukáve je heslo „Cesta naspäť nemožná!“.

--------------------------------------------------------------------------

PRÁVO NÁRODA - NOVINY PRE SLOVENSKO.                    Objednávkový formulár

--------------------------------------------------------------------------