FOTOREPORTÁŽ: Nitra si ctí generála M. R. Štefánika

Michal Šindolár
24.05.2016 4 821 Peter Šištík

V utorok 24. mája sme v priestoroch Letiska Nitra – Janíkovce odhalili bustu generála Milana Rastislava Štefánika. 

Predstavitelia Slovenského Hnutia Obrody, Agrokomplexu Výstavníctva Nitra, spoločnosti AERO SLOVAKIA, mesta Nitra, Nitrianskeho samosprávneho kraja, ako aj zástupcovia Spoločnosti M. R. Štefánika sa poklonili pamiatke nášho národného hrdinu. K buste generála Štefánika položil veniec predseda SHO Róbert Švec.

Nech každý z nás je dnes lepší ako včera a vlasť naša bude veľká, slávna. Generál Milan Rastislav Štefánik

„Milan Rastislav Štefánik sa mimoriadne zaslúžil o to, že slovenský národ sa stal štátotvorným národom. Je až neuveriteľné, čo za svoj krátky život dosiahol. Vo svojej dobe morálne i ľudsky vysoko prevyšoval i prvého česko-slovenského prezidenta T. G. Masaryka," konštatoval Róbert Švec.

Deň 24. máj 2004 je rodným dátumom Slovenského Hnutia Obrody. Je nám cťou, že v deň 12. výročia vzniku nášho hnutia sme odhalili bustu mužovi, ktorý prekreslil hranice Európy a zlatými písmenami sa zapísal do dejín nášho národa.

Česť a sláva, generál!

--------------------------------------------------------------------------

TRIČKO SLOVENSKÉHO HNUTIA OBRODY

Prichystali sme pre vás nové tričká Slovenského Hnutia Obrody. Tričko SHO je k dispozícii v našom internetovom obchode www.vlastenec.sk alebo zavolajte na tel. číslo 0908 800 782. Odkaz na tričko: TU

--------------------------------------------------------------------------

TIP: MIKINA SHO, (kliknite) Nová zipsová mikina Slovenského Hnutia Obrody. Mikina má na srdci vyšitý znak Slovenského Hnutia Obrody. Na pravom rukáve je heslo „Cesta naspäť nemožná!“.

 

Pridaj komentár