Projekt Staráme sa. Výlet na Lietavský hrad

Jakub Kováč
06.09.2016 7 092 archív

Deti si zaslúžia oddych a zábavu, aj napriek nepriazni osudu. V sobotu 3. septembra sme zorganizovali výlet pre deti zo žilinského regiónu do obce Lietavská Svinná – Babkov.

Pán Koša tu vlastní statok, na ktorom sa stará o kone. A práve kone tvorili hlavný program výletu. Vďaka nášmu projektu pomáhame aj sociálne slabej rodine v Rajci, v ktorej vyrastá aj Terezka.

Vždy keď sme navštívili ich rodinu a priniesli sme im potraviny, Terezka nám hovorila, že má rada kone a že by sa rada previezla na koni. A preto sme sa rozhodli zorganizovať výlet, ktorého súčasťou budú i kone.

Pán Koša nás prekvapil svojou ochotou a záujmom odviezť deti na koňoch na neďaleký Lietavský hrad, na ktorom sa konali hradné slávnosti. Na hrade si deti pozreli aj sokoliarov a výstavu stredovekých zbraní. Deti sa tešili z výletu a to je pre nás ten najlepší dôkaz toho, že sa oplatí robiť dobré skutky.

Ďakujeme pánovi Košovi, ktorý pomohol zabezpečiť program pre deti zo sociálne slabých rodín.

Fotogaléria

-------------------------------------------------------------------------

TRIČKO SLOVENSKÉHO HNUTIA OBRODY

Prichystali sme pre vás nové tričká Slovenského Hnutia Obrody. Tričko SHO je k dispozícii v našom internetovom obchode www.vlastenec.sk alebo zavolajte na tel. číslo 0908 800 782. Odkaz na tričko: TU

--------------------------------------------------------------------------

TIP: MIKINA SHO, (kliknite) Nová zipsová mikina Slovenského Hnutia Obrody. Mikina má na srdci vyšitý znak Slovenského Hnutia Obrody. Na pravom rukáve je heslo „Cesta naspäť nemožná!“.