Zobor 2017: Preč s Bruselom, vládnime si sami

Michal Šindolár
03.01.2017 8 627 Pavol Privalinec

Aj tento rok zaviali na Zobore štátne vlajky Slovenskej republiky a vlajky Slovenského Hnutia Obrody symbolicky 1. januára.

Deň 1. január 1993 je dôležitým dátumom, vďaka ktorému sme obnovili slovenskú štátnosť na našom historickom slovenskom území. Výstupom na Zobor vzdávame každý rok hold všetkým generáciám našich predkov, ktoré bojovali za slovenskú štátnosť.

Za slnečného počasia sme si na Zobore zaspievali štátnu hymnu Slovenskej republiky a k účastníkom výstupu sa prihovoril Róbert Švec. Okrem iného vo svojom prejave zdôraznil: „Pred 24 rokmi zaviali na námestiach slovenských miest a obcí najkrajšie vlajky na svete, vlajky s bielym dvojkrížom. Naši predkovia pred 24 rokmi svoju úlohu splnili, obnovili slovenskú štátnosť a aj vďaka ich snaženiu dnes žijeme v druhej Slovenskej republike. Za to im patrí naše poďakovanie a úcta. Aká úloha ale čaká nás, slovenských vlastencov a lojálnych občanov našej vlasti? Dnes je náš štát zvrchovaný a samostatný formálne, na papieri. Máme štátne symboly a inštitúcie, ale reálna moc nad osudmi Slovákov a nášho štátu je v rukách bruselských byrokratov. Naši predkovia dokázali vymaniť Slovákov z područia a nadvlády Budapešti, Prahy a aj Moskvy. Našou úlohou je vymaniť Slovensko z područia Bruselu, aby sa o našom osude a osude našich detí rozhodovalo v Bratislave, v hlavnom meste našej vlasti, aby náš štát  bol zvrchovaný a samostatný nie iba formálne, ale aj reálne. Nech nikto nepochybuje o tom, že túto úlohu splníme hrdo a dôstojne.“

Objednajte si nálepky Áno Slovensko, nie EÚ!

Novoročný výstup na Zobor sme zorganizovali pri príležitosti 24. výročia obnovenia slovenskej štátnosti – vzniku druhej Slovenskej republiky.

Tohtoročného výstupu na Zobor sa zúčastnili aj deti z rodín, ktorým pomáhame vďaka projektu Staráme sa, pretože našou prioritou je aj výchova slovenskej mládeže k vlastenectvu.

-------------------------------------------------------------------------

TRIČKO SLOVENSKÉHO HNUTIA OBRODY

Prichystali sme pre vás nové tričká Slovenského Hnutia Obrody. Tričko SHO je k dispozícii v našom internetovom obchode www.vlastenec.sk alebo zavolajte na tel. číslo 0908 800 782. Odkaz na tričko: TU

Pridaj komentár