Prezentácia knihy: Vojna v tieni Majdanu

Slovenské Hnutie Obrody
05.04.2017 13 289 Michaela Kolimárová

V utorok 4. apríla sa v Hoteli Tatra v Bratislave uskutočnila prezentácia knihy Vojna v tieni Majdanu s podtitulom Pravda o ukrajinskom konflikte. Knihu napísal kolektív autorov: Ľudovít Števko, Marek Mahút a Vladimír Mohorita. Podujatie moderoval Jozef Šimonovič a o príjemnú atmosféru hrou na fujare sa postaral Milan Rusko.

Knihu do života uviedol dvojnásobný prezident Slovenskej republiky Ivan Gašparovič, ktorý účastníkom slávnosti prezentoval aj zaujímavé myšlienky a poznatky, keďže bol priamym účastníkom rokovaní o Ukrajine pred Majdanom.

„Ukrajina je teraz veľký európsky i svetový problém. Oranžová revolúcia nevznikla tam, ale prišla zvonka. Je zlé, keď nespokojní ľudia chcú riadiť krajinu a nebezpečné je, keď nájdu vonku spojencov. Ukrajina si musí vyriešiť svoj problém sama bez Ruska či USA. Bol som pri veľa rokovaniach o Ukrajine na pôde OSN a inde, viackrát som hovoril aj s vtedajším prezidentom Janukovyčom. Zistil som, že komunikoval s mnohými ľuďmi a nevedel sa rozhodnúť ako ďalej. Okrem toho neplnil všetky podmienky dané z Európskej únie. Riešením by boli voľby vo vojnových častiach, v Luhansku a Donecku, no to nechce prezident Porošenko. Je dobré, že kniha vyšla, ale každý si musí utvoriť svoj názor," konštatoval Ivan Gašparovič.

Prezentácie knihy sa zúčastnil aj Róbert Švec, predseda SHO.

Novej knihe prajeme veľa spokojných čitateľov a autorom, aby aj v budúcnosti boli tvorcami kníh, ktoré budú iné, ako tie, ktoré nám prezentujú „štandardné“ médiá a intelektuáli.

-------------------------------------------------------------------------

TRIČKO SLOVENSKÉHO HNUTIA OBRODY

Prichystali sme pre vás nové tričká Slovenského Hnutia Obrody. Tričko SHO je k dispozícii v našom internetovom obchode www.vlastenec.sk alebo zavolajte na tel. číslo 0908 800 782. Odkaz na tričko: TU

--------------------------------------------------------------------------

TIP: Jedna z najkrajších šiltoviek so štátnym znakom Slovenskej republiky. Šiltovku si môžete objednať na stránke www.vlastenec.sk, alebo na čísle 0908 800 782.

Pridaj komentár