Konferencia Právny štát alebo právo na pravdu: Vyzývame k obrode štátu

Michal Šindolár
02.10.2017 5 103 Pavel Kapusta

V stredu 27. septembra sa v Bratislave uskutočnila konferencia pod názvom Právny štát alebo právo na pravdu. Konferencie sa zúčastnilo približne 200 účastníkov rôzneho politického zamerania, ktorým záleží na budúcnosti našej vlasti a slovenskej štátnosti.

Konferenciu moderovala novinárka Eva Zelenayová. Hlavnými rečníkmi podujatia boli Vladimír Mečiar a Štefan Harabin, sudca Najvyššieho súdu SR.

Vladimír Mečiar sa vo svojom vyše dvojhodinovom príspevku venoval otázke procesu obnovovania slovenskej štátnosti – vzniku súčasnej druhej Slovenskej republiky a Štefan Harabin sa vo svojom príspevku zameral na súčasný právny stav v Slovenskej republike s dôrazom aj na daňové kauzy prezidenta Andreja Kisku.

V diskusii s príspevkom vystúpil aj Jozef Prokeš, bývalý predseda Slovenskej národnej strany.

Konferencie sa zúčastnili aj zástupcovia Slovenského Hnutia Obrody na čele s predsedom Róbertom Švecom.

Účastníci konferencie prijali vyhlásenie, ktoré uverejňujeme v plnom znení.

Vyhlásenie slovenskej inteligencie zúčastnenej na konferencii Právny štát alebo právo na pravdu: Znepokojení ľahkomyseľným prístupom politickej reprezentácie k vlastnej štátnosti, v obavách o jej budúcnosť, vyzývame k obrode štátu. Aby sa naplnili ciele jeho zakladateľov, aby slúžil jeho občanom, aby sa opäť stal právnym štátom, aby sa stal bezpečným pre svojich občanov. Nie je nám ľahostajné, v akom štáte žijeme a v akom budú žiť nasledujúce generácie. Preto v zmysle odkazu našich predkov, vyjadreného v preambule Ústavy Slovenskej republiky, vyzývame občanov Slovenskej republiky, aby v nasledujúcich voľbách odmietli strany, ktoré prispeli k súčasnému politickému, spoločenskému a hospodárskemu marazmu Slovenskej republiky.

-------------------------------------------------------------------------

Róbert Švec: Dnes som sa v bratislavskom hoteli Tatra zúčastnil konferencie na tému Právny štát alebo právo na pravdu. Konferencie sa zúčastnili aj Vladimír Mečiar a Štefan Harabin. Vždy sa snažím posudzovať udalosti, ale aj osobnosti na základe všetkých dostupných informácií, a hlavne na základe videného a počutého. A až potom zaujmem stanovisko. Ak si niekto myslí, že budem hodnotiť obdobie vzniku druhej Slovenskej republiky, osobu Vladimíra Mečiara alebo Štefana Harabina na základe toho, čo napíšu denníky SME alebo Denník N, tak je na veľkom omyle. A môžem vám povedať, že dnešná vyše 5-hodinová konferencia stála za to. Načerpal som informácie aj "z druhého brehu“. A aj o tom má byť a musí byť sloboda a demokracia.

-------------------------------------------------------------------------

-------------------------------------------------------------------------

TRIČKO SLOVENSKÉHO HNUTIA OBRODY

Prichystali sme pre vás nové tričká Slovenského Hnutia Obrody. Tričko SHO je k dispozícii v našom internetovom obchode www.vlastenec.sk alebo zavolajte na tel. číslo 0908 800 782. Odkaz na tričko: TU

--------------------------------------------------------------------------

TIP: Jedna z najkrajších šiltoviek so štátnym znakom Slovenskej republiky. Šiltovku si môžete objednať na stránke www.vlastenec.sk alebo na čísle 0908 800 782.