Róbert Švec: Budúcnosť nášho národa a štátu sa ukrýva v nás samých

Pavol Poprocký
29.10.2017 4 770 Pavol Privalinec

V meste pod Zoborom sa už stalo tradíciou, že každý rok slovenskí vlastenci oslavujú výročie narodenia Ľudovíta Štúra. Aj tento rok, v sobotu 28. októbra sa stretli ľudia dobrej vôle pri pamätníku velikána našich dejín v starobylej Nitre, aby oslávili 202. výročie narodenia muža, ktorý celý svoj život obetoval slovenskému národu.

Okrem členov a sympatizantov Slovenského Hnutia Obrody sa osláv zúčastnili aj zástupcovia Miestneho odboru Matice slovenskej zo Štúrova a občianskeho združenia Slavica.

Na začiatok osláv odznela štátna hymna SR a po nej s príhovormi vystúpili Margaréta Vyšná za Miestny odbor Matice slovenskej v Štúrove a Miloš Zverina za občianske združenie Slavica.

-------------------------------------------------------------------------

Ľudovít Štúr slovenskému juhu: Zdá sa mi, že ma opäť potrebujú

-------------------------------------------------------------------------

S prejavom vystúpil aj Róbert Švec, ktorý okrem iného konštatoval: Budúcnosť nášho národa a štátu sa neukrýva v Bruseli, Washingtone, Prahe, Budapešti a dokonca ani v Moskve. Budúcnosť nášho národa a štátu sa ukrýva v nás samých. V našich životoch a každodenných skutkoch. Veru hovorím vám, Slovenky a Slováci... Za osud národa zodpovedný je sám národ.  Česť a sláva, Ľudovít Štúr.

Dôstojnú náladu osláv zabezpečoval aj súbor Matičiari z Čakajoviec, ktorý zahral a zaspieval niekoľko ľudových piesní.

Na záver osláv položili zástupcovia Slovenského Hnutia Obrody, Matice slovenskej a občianskeho združenia Slavica vence a kyticu kvetov k pamätníku Ľudovíta Štúra.

Fotogaléria z podujatia:

-------------------------------------------------------------------------

TRIČKO SLOVENSKÉHO HNUTIA OBRODY

Prichystali sme pre vás nové tričká Slovenského Hnutia Obrody. Tričko SHO je k dispozícii v našom internetovom obchode www.vlastenec.sk alebo zavolajte na tel. číslo 0908 800 782. Odkaz na tričko: TU

--------------------------------------------------------------------------

TIP: Jedna z najkrajších šiltoviek so štátnym znakom Slovenskej republiky. Šiltovku si môžete objednať na stránke www.vlastenec.sk alebo na čísle 0908 800 782.