Video. SHO: 70. výročie narodenia speváka svetového formátu. Karola Duchoňa

Tento týždeň sme si pripomenuli 70. výročie narodenia Karola Duchoňa (21. apríl 1950). Pri tejto príležitosti predstavitelia Slovenského Hnutia Obrody navštívili obec Jelenec pri Nitre, a uctili si pamiatku tohto výnimočného speváka, ktorého nám závidí celý svet.

Karol sa narodil v Galante, ale svoju mladosť strávil v Jelenci pri Nitre. Bol to spevák, ktorý nás svojím zlatom v hrdle teší i dnes. Jeho zvonivý hlas sa nám vrýva pod kožu až priamo do srdca, z archívnych záznamov z jeho vystúpení nám i dnes vyráža dych jeho majstrovstvo v zabávaní publika.

Karol Duchoň našu kultúru, čo sa týka spevu, nepochybne obohatil. Dnes mu môžeme ďakovať a pozdraviť ho do hudobného neba, kde určite sedí pri tých najlepších spevákoch nielen zo Slovenska, ale aj z celého sveta.

————————–

Prečítajte si tiež: Kantiléna 2019: Pocta Karolovi Duchoňovi. Aj za účasti predstaviteľov SHO

————————–

 

 

————————–——

Staňte sa aj vy čitateľom novín Právo Národa.

Právo Národa sú noviny, ktoré vydáva občianske združenie Slovenské Hnutie Obrody, cieľom ktorých je formou písaného slova upevňovať vlastenectvo, zdravé hodnoty a ochraňovať slovenskú štátnosť. Prvé číslo našich novín vyšlo 18. apríla 2001. Ak máte záujem stať sa čitateľom nášho dvojmesačníka, kontaktujte nás na pn@sho.sk alebo vyplňte formulár a naše noviny budete dostávať pravidelne prostredníctvom Slovenskej pošty.

————————–——