Anketa Najväčší Slovák. Švec sa pustil do Rezníka: Pokakali ste sa ako malý chlapec

V utorok 1. januára nám s veľkou pompou predstavili kandidátov na Najväčšieho Slováka, ktorých si ľudia, údajne slobodne vybrali prostredníctvom hlasovania smskami. Aby sme boli korektní a presní, slobodné hlasovanie to až také nebolo, pretože “kompetentní“ v RTVS sa včas pokakali a zakázali Slovákom v ankete hlasovať za prvého slovenského prezidenta Jozefa Tisa.

Veľa Slovákov s pozitívnymi očakávaniami prijalo pred niekoľkými mesiacmi informáciu, že generálnym riaditeľom RTVS sa stal Jaroslav Rezník. Očakávali, že nové vedie verejnoprávne médium poriadne vyvetrá a prinavráti RTVS to poslanie, ktoré jej prináleží zo zákona a že bude médiom pre všetkých Slovákov. Udalosti posledných týždňov veľa ľudí vyviedlo z omylu.

Mediálny rozruch vyvolala anketa, keď ju tvorcovia prezentovali aj upútavkou na prvého slovenského prezidenta Jozefa Tisa. Jaroslav Rezník, po tlaku liberálnej úderky súhlasil s tým, že Jozef Tiso bude z ankety vyškrtnutý.

Toto rozhodnutie okomentoval aj týmito slovami: „RTVS upútavkou nedávala žiadny tip ani návod za koho hlasovať, ani nevyjadrovala názor na žiadnu konkrétnu osobu, no táto debata prekryla zmysel celého projektu a nadobudli sme presvedčenie, že by odklonila diskusiu o našej histórii a všetkých kontroverzných osobách, ktoré sú s ňou spojené, a zúžilo by sa to len na jednu osobu. Preto sme po dohode a konzultáciách s majiteľmi licencie do štatútu zahrnuli, že v rámci hlasovania nebude možné nominovať osobu, ktorá bola právoplatne odsúdená za vojnové zločiny, zločiny voči ľudskosti, vraždu, vlastizradu a nebola rehabilitovaná,“ uviedol Rezník. Slová Rezníka nebudem obšírnejšie komentovať iba skonštatujem, že Jozef Tiso nebol odsúdený za vojnové zločiny, keďže nikdy v žiadnom oficiálnom zozname vojnových zločincov nefiguroval. Rezník sa týmito slovami v mojich očiach prepadol na úroveň Havrana a jemu podobných.

Róbert Švec: Anketu Najväčší Slovák považujem za frašku, ktorú si zaplatia slovenskí daňoví poplatníci a ktorú už nezachráni ani široký úsmev Adely Banášovej.

Všetkým normálnym ľuďom je jasné, že neslovenské elementy, ktoré dočasne ovládajú náš štát sa obávali toho, že by Jozef Tiso anketu vyhral a ukázalo by sa, čo si v skutočnosti väčšina Slovákov naozaj myslí o našom prvom prezidentovi.

Pán Rezník, pokakali ste sa ako malý chlapec, ktorý nestihol dobehnúť na nočník, pokakali ste sa pre spoločenskú pozíciu a peniaze. Ustupovaním si rešpekt a úctu nevybojujete, práve naopak. Ukázali ste svoju pravú tvár a tá sa s vami povlečie zvyšok vášho života.

Autor: Róbert Švec

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds