Čakajovce 2018: Útok na sochu Jozefa Tisa spojil Slovákov na obranu štátnosti

Preplnená sála Kultúrneho domu v Čakajovciach bola v sobotu 10. marca miestom konania celonárodných osláv 79. výročia vzniku prvej Slovenskej republiky. Oslavy štátnosti zorganizovalo Slovenské Hnutie Obrody s dobrovoľníkmi z celého Slovenska.

V nočných hodinách zo stredy na štvrtok uverejnil Ľuboš Lorenz fotografiu zničenej jedinej sochy Jozefa Tisa na území Slovenskej republiky. „Medzi predkami mám aj presvedčených komunistov…,“ pochválil sa dnes nezamestnaný maliar, ktorý mal už v minulosti opletačky s políciou za ničenie kultúrnych pamiatok. Čin, ktorý zverejnil Lorenz na svojej stránke sa namiesto očakávanej podpory dočkal odsúdenia drvivej väčšiny návštevníkov Lorenzovej stránky.

„Po slovných útokoch na Ľudovíta Štúra, Vajanského a ďalších velikánov v podaní Havrana a jeho kumpánov, nepriatelia slovenskej slobody zničili sochu prvého slovenského prezidenta Jozefa Tisa. A takéto indivíduá nám dnes hovoria o láske, slušnosti a tolerancii,“ dodal k videu, ktoré si pozrelo na Facebooku už takmer 40 000 ľudí predseda Slovenského Hnutia Obrody Róbert Švec.

Výzvu na obranu štátnosti vypočulo veľké množstvo ľudí, ktorých privítala sála vynoveného Kultúrneho domu v Čakajovciach, v ktorom sa stretli ľudia s cieľom demonštrovať našu jednotu pri obrane slovenskej štátnosti. Čakajovce privítali zástupcov nielen rôznych politických strán, Matice slovenskej, zástupcov samosprávy, ale i Slovákov zo zahraničia. Minútou ticha si účastníci uctili, nedávno zosnulého Štefana Lahučkého, tvorcu Panteónu slovenských dejateľov. S príhovorom vystúpil Daniel Rajniak, ktorý priblížil udalosti v roku 1939, ktoré viedli od autonómie k vlastnému štátu. O spoločenský program sa postarala skupina Kozovanka z Bratislavy. Filatelistickú výstavu Vivat Slovenská republika pripravil Jozef Kútny  z Klubu filatelistov 52 – 46 Močenok.

Položením venca v národných farbách k dvojkrížu, ktorý je dominantou obce vzdali účastníci osláv hold každému, kto sa pričinil o to, aby sme mohli žiť vo vlastnom štáte, pretože mať svoj štát znamená život. Boj o samostatný štát sme vyhrali, ale boj o charakter nášho štátu pokračuje.

———————–-

Staňte sa aj vy čitateľom novín Právo Národa.

Právo Národa sú noviny, ktoré vydáva občianske združenie Slovenské Hnutie Obrody, cieľom ktorých je formou písaného slova upevňovať vlastenectvo, zdravé hodnoty a ochraňovať slovenskú štátnosť. Prvé číslo našich novín vyšlo 18. apríla 2001. Ak máte záujem stať sa čitateľom nášho dvojmesačníka, kontaktujte nás na pn@sho.sk alebo vyplňte formulár a naše noviny budete dostávať pravidelne prostredníctvom Slovenskej pošty.

————————-

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds