Kiska a Soros. Falošní filantropi opäť zasahujú

Mašinéria Bruselu pritvrdila v ťažení proti krajinám Vyšehradskej štvorky. Eurokomisia spustila ďalšiu fázu konania proti Poľsku, Maďarsku a Česku kvôli neplneniu predpisov EÚ o premiestňovaní migrantov. Ak uvedené krajiny nedajú do jedného mesiaca uspokojivé odpovede na stanovisko komisie, predloží sa vec Súdnemu dvoru Európskej únie.

Zdá sa, že bruselská elita sa rozhodla týmito synchronizovanými akciami navždy skoncovať s rebelantstvom krajín V4 a potrestať ich za sebavedomú domýšľavosť, že ešte majú nejaké právo na suverenitu.

Ďalším problémom sa nevyhne ani Slovensko a Maďarsko, pretože generálny advokát Súdneho dvora EÚ Yves Bot navrhol zamietnuť ich žalobu proti dočasnému mechanizmu EÚ na prerozdeľovanie utečencov na základe kvót.

Hoci zamietavé stanovisko generálneho prokurátora ešte nie je stanoviskom súdu, šance Slovenska i Maďarska uspieť na Súdnom dvore sú veľmi malé. V doterajšej praxi sa podarilo zvíťaziť nad rozhodnutiami Európskej komisie iba trikrát, vo väčšine prípadov ťahali žalujúce strany za kratší koniec, lebo objemná Lisabonská zmluva dáva prokurátorom EÚ veľa možností právnických kľučiek v neprospech žalobcov. To, že sa proti návrhu generálneho advokáta verbálne ohradil slovenský minister vnútra Robert Kaliňák a maďarský minister zahraničia Péter Szijjártó pre právny stav veci neznamená veľa.

Vyjadrenie maďarského ministra, že „Brusel nemôže suverénne štáty zbaviť práva rozhodnúť, koho majú na svojom území prijať“ je pre Brusel rovnako bezvýznamné.

Istý miliardár George Soros, istý prezident Andrej Kiska a mimovládne „ziskové“ organizácie  na Slovensku budú Bruselu tlieskať. Najväčší sponzor európskych aj našich „ziskoviek“ je na koni. Ak niekto pochybuje o jeho vplyve na byrokratov na najvyšších miestach v EÚ, stačí mu pripomenúť jeho účasť na Bruselskom ekonomickom fóre 16. a 17. mája, na ktorom nemal čo hľadať ako súkromná osoba z USA.

Soros na európskom fóre vystupoval z pozície politického činiteľa mimoriadnej dôležitosti s privlastneným právom žiadať od Európskej únie opatrenia na zabezpečenie dôslednej celoeurópskej migrantskej politiky s ohľadom na potrebu nakŕmiť a prerozdeliť prisťahovalcov.

„Európa stále nemá komplexnú migračnú politiku. Pokiaľ má Európa urobiť významný pokrok v oblasti zmierňovania imigrácie, musí sa rýchlo zmeniť pozitívnym smerom,“ povedal miliardár patriaci medzi tridsiatku najväčších boháčov planéty.

Odpoveď, aký pozitívny smer pre EÚ mal Soros na mysli, dáva činnosť jeho mimovládnych organizácií.

Sicílsky prokurátor Carmelo Zuccaro v rozhovore s talianskym denníkom La Stampa potvrdil, že niektoré európske mimovládne organizácie sú v priamom styku s pašerákmi ľudí a vyslovil podozrenie, že tzv. záchranári dostávajú od pašerákov finančné odmeny za prevoz živého nákladu z líbyjského pobrežia k talianskym brehom. Činnosť týchto organizácií kritizuje tiež európska pohraničná agentúra Frontex, podľa ktorej ich nezákonné aktivity uľahčujú prácu líbyjským pašerákom.

Vedenie Európskej únie je slepé? Alebo má osobitné dôvody, aby nevyšetrilo vážne podozrenia, ktoré vrhajú zlé svetlo na prácu organizácií platených z miliardárskej kapsy veľkého zvieraťa zameraného proti tradičným európskym hodnotám, ktorého poslúchajú aj potentáti Európskej únie. Shakespeare by povedal ústami Hamleta: „Čosi je zhnité v štáte dánskom.“

Autor: Ľudovít Števko

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds