Ekoakcia Čučoriedka

V sobotu 4. októbra sme vyčistili horské svahy v obci Turie – lokalita Ploštiny, Hrady.

Vlastenectvo má mnohé formy a podoby, jednou z nich je úcta k prírode. Vážiť si ju neznamená len hovoriť o jej čare, kráse a rozmanitosti. Podstatné je konať a brániť ju pred nezodpovednými ľuďmi.

Išlo o I. etapu čistenia horských terénov v okolí hornej hranice lesa v Lúčanskej Malej Fatre. Vyčistili sme svah v nadmorskej výške 1000 až 1100 m. n. m od  odpadkov, ktoré v lokalite zanechali hubári a zberači čučoriedok.

Autom sme sa vyviezli na miesto, z ktorého sme museli ešte pol hodinu stúpať do svahu po lesnej ceste. Už vtedy sme začali zbierať odpad v okolí bývalej chatky, no až po príchode na horskú lúku nastúpila ťažká úloha – vyčistiť strmý svah.

Celkom sme vyzbierali 7 veľkých, 120-litrových vriec odpadu. Odpad bol na mieste separovaný. Vyzbierali sme 3 vrecia plastových fliaš, 2 vrecia sklených fliaš, 1 vrece kovu (staré konzervy, plechovky, 2 hrnce) a 1 vrece textilu a iného odpadu (dámske topánky s podpätkom, tenisky, obaly z potravín, plastové vedierka a iné). Odpadky boli pohádzané pod koruny smrekov.

Ďakujeme starostovi obce Turie a pracovníkom lesov za ústretovosť a sprístupnenie cesty. V čistení horských terénov budeme pokračovať.

————————–

Dámy a páni. Naše proslovenské aktivity môžete podporiť aj 2% z vašich daní. Ako na to? Je to jednoduché. Takto TU. Ďakujeme. Vaším správnym rozhodnutím podporíte aj seba. Veď naša činnosť je vyvíjaná pre vaše dobro.

————————–  

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds