FOTO: Katarína Boková opäť úradovala v Martine. A prstom ukázala na vlastizradcov, ktorí sa priživujú…

Dámy a páni! Písal sa 7. jún 2022… V Martine slovenskí vlastenci, v Roku odkazu štúrovcov, ktorý vyhlásila Matica slovenská, odhalili bustu Štefana Marka Daxnera.

Sprievodným slávnostným kultúrnym program si vlastenci uctili celú skvelú generáciu štúrovcov.

„Štúrovci v 19. storočí reprezentovali Slovákov v čase národnostného útlaku a tvrdých perzekúcií, keď za slová o zlepšení národnej, sociálnej a vzdelanostnej úrovne končili mnohé naše osobnosti vo väzení,“ povedal okrem iného predseda Matice slovenskej. 

Ja dodávam, že je nevyhnutné, aby sme pri každej príležitosti oživovali veľkosť Štúrovej skupiny a aby sme vzdali úctu ich práci a odkazu, ktorý aj v súčasnosti znie v srdciach zapálených vlastencov. Dnes je snáď ešte naliehavejší, pretože pod rúškom falošnej demokracie sme ako národ vykoreňovaný z našej podstaty a istoty. Snažia sa nahnať do zlovestného zovretia európskeho superštátu.

Obzvlášť ma mrzí, že počas príhovoru na Národnom cintoríne v Martine si predstaviteľ katolíckej cirkvi dovolil podotknúť, že sme národ nielen slovenský, ale aj európsky.

Okrem predsedu NR SR Borisa Kollára, ktorý sa na chvíľu ukázal pri odhaľovaní busty Štefana Marka Daxnera, poctil prítomných svojou účasťou aj duchom jednoduchý martinský sektár, poslanec za OĽaNO Peter Vons. Po akte kladenia venca k hrobu Jána Francisciho som ho pozdravila hlasným zvolaním HANBA VLASTIZRADCOM! Spoznal sa! 

Je nehorázne, aby sa mentálne zaostalí jedinci, zloduchovia a vlastizradcovia priživovali na veľkých činoch našich národných dejateľov a takýmto spôsobom pošliapali ich pamiatku. Preto vždy prehovorím hlasom pravdy a darebákom dám pocítiť, že vieme, kto sú.

Autorka článku Katarína Boková je členka predsedníctva Slovenského Hnutia Obrody.

—————————

Prečítajte si tiež: FOTO. Partizánske: Ďakujeme vám za vašu osobnú a občiansku statočnosť verejne a nahlas povedať…

—————————

Zdroj fotiek: SHO.sk

———————–——

Staňte sa aj vy čitateľom novín Právo Národa

Právo Národa sú noviny, ktoré vydáva občianske združenie Slovenské Hnutie Obrody, cieľom ktorých je formou písaného slova upevňovať vlastenectvo, zdravé hodnoty a ochraňovať slovenskú štátnosť. Prvé číslo našich novín vyšlo 18. apríla 2001. Ak máte záujem stať sa čitateľom nášho dvojmesačníka, kontaktujte nás na pn@sho.sk alebo vyplňte formulár a naše noviny budete dostávať pravidelne prostredníctvom Slovenskej pošty.

————————–—

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds