FOTO: Kráľova hoľa. Pavol Poprocký: Pri pohľade na všetku tú krásu navôkol sa človeku…

Na Kráľovu hoľu dovidieť z každej strany našej nádhernej vlasti.

Výnimkou nie je ani môj milovaný Gemer, na ktorom žijem a pôsobím. Hoľu a jej dominantu – vysielač – od nás vidno najlepšie počas jasných zimných mrazivých dní.

Je ohurujúca už z diaľky. Prečo si teda jej krásu neužiť zblízka?

Už minulý rok som mal túžbu si naplniť svoj malý sen pokoriť tento vrch, čo sa aj podarilo, ale s kolegami z SHO nás sklamalo počasie. Bolo sychravo, zima, fúkal silný a studený vietor a nebolo dovidieť na viac, ako 3 metre. Nevadí.

Tento rok sa však počasie ukázalo ako priaznivé, a preto som sa s bratrancom Mirom dohodol, že si urobíme takú malú vychádzku na Kráľovu hoľu. A podarilo sa. Aj napriek tomu, že bolo sparno, výhľady hlavne na Horehronie a Horný Gemer boli prekrásne.

Pri pohľade na všetku tú krásu navôkol sa človeku zapaľuje srdce, cíti spätosť s pôdou, po ktorej kráča, vidí veci o čosi farebnejšie a napĺňa ho pocit hrdosti a nádeje, že Slovensko už opustia mračná, ktoré sa nad ním usadili a zajtrajší deň bude deň slnečný, žičlivý a pokojný – deň slovenský.

Nasať energiu z našej nádhernej slovenskej prírody a dobiť tak svoje „baterky“ môžete aj vy. Stačí len prekonať svoju komfortnú zónu, ktorá nás v mnohých veciach ukracuje o pekné zážitky.

Veď, nie nadarmo sa lenivosť považuje za jeden z hlavných hriechov…

Autor článku Pavol Poprocký je člen predsedníctva SHO.

————————-

Prečítajte si tiež: FOTO: Ľudia SHO boli pevnou súčasťou Národného výstupu na Kriváň 2023

————————-

Zdroj fotiek: SHO.sk

———————–——

Staňte sa aj vy čitateľom novín Právo Národa

Právo Národa sú noviny, ktoré vydáva Slovenské Hnutie Obrody, cieľom ktorých je formou písaného slova upevňovať vlastenectvo, zdravé hodnoty a ochraňovať slovenskú štátnosť. Prvé číslo našich novín vyšlo 18. apríla 2001. Ak máte záujem stať sa čitateľom nášho dvojmesačníka, kontaktujte nás na pn@sho.sk alebo vyplňte formulár a naše noviny budete dostávať pravidelne prostredníctvom Slovenskej pošty.

————————–—

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds