FOTO. Malacky: Pochod za mier a neutralitu. Čaputová, Heger, Naď, choďte si tam bojovať

Dámy a páni. Pokračuje ďalšia vlna manifestácií slovenskej slobody.

V stredu 29. marca sa uskutočnil ďalší Slovenský pochod za mier a neutralitu. Tentokrát v Malackách.  

Účastníci pochodu sa stretli o 17:00 hod. na miestnom námestí. Na úvod podujatia odznela štátna hymna SR. Po hymne sa účastníkom akcie prihovorili aktivisti, ktorí odsúdili dočasnú vládu SR a prezidentku Čaputovú za to, že posielajú zo Slovenska zbrane kyjevskému režimu a zároveň vyzvali Hegera, Naďa… a ďalších vojnových štváčov, aby prestali vťahovať Slovensko do konfliktu na Ukrajine, pretože tým ohrozujú zdravie a životy slovenských občanov.

Po úvodných príhovoroch sa účastníci udalosti vydali na pochod mestom, ktorý trval približne hodinu. Počas sprievodu mestom aktivisti skandovali aj tieto heslá: „Chceme mier, nie vojnu“, „Čaputová, Heger, Naď, choďte si tam bojovať“, „Chceme neutrálne Slovensko“, „Američania, choďte domov“, „Slobodu pre Slovensko“…

Približne po hodinovom pochode mestom sa účastníci akcie vrátili na miestne námestie, kde sa účastníkom ešte prihovoril aj Róbert Švec, predseda Slovenského Hnutia Obrody, ktorý sa účastníkom podujatia poďakoval za účasť na pochode a zopakoval stanovisko SHO k situácii: Žiadne zbrane pre kyjevský režim, žiadne zbrane zo Slovenska pre ktorúkoľvek z bojujúci strán kdekoľvek vo svete. Požadujeme neutrálne Slovensko. Na Slovensku môžu byť iba slovenskí vojaci a slovenské vojenské základne.

Slovenky a Slováci. Opäť plníme to, čo sme sľúbili. Podporíme každú rozumnú a zodpovednú aktivitu v prospech nášho štátu slovenského. A aj preto sa pochodu zúčastnili ľudia Slovenského Hnutia Obrody z okresov Nitra, Senec, Bratislava, Prievidza…

Za bezpečné, mierové a neutrálne Slovensko.

Vaše Slovenské Hnutie Obrody.

 ————————

Prečítajte si tiež: FOTO. Martin: Pochod za mier a neutralitu. Za bezpečné, mierové a neutrálne Slovensko

————————-

Zdroj fotiek: SHO.sk a Irena Petrivalská

———————–——

Staňte sa aj vy čitateľom novín Právo Národa

Právo Národa sú noviny, ktoré vydáva občianske združenie Slovenské Hnutie Obrody, cieľom ktorých je formou písaného slova upevňovať vlastenectvo, zdravé hodnoty a ochraňovať slovenskú štátnosť. Prvé číslo našich novín vyšlo 18. apríla 2001. Ak máte záujem stať sa čitateľom nášho dvojmesačníka, kontaktujte nás na pn@sho.sk alebo vyplňte formulár a naše noviny budete dostávať pravidelne prostredníctvom Slovenskej pošty.

————————–—

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds