Galanta 2019: Karol Duchoň žije v našich srdciach

V piatok 26. apríla sme si uctili pamiatku, podľa nás, najlepšieho slovenského speváka – Karola Duchoňa. K jeho buste, ktorá sa nachádza v Galante sme položili veniec ako prejav našej úcty a vďaky.

Karol Duchoň. Rodák z Galanty, ktorý svoju mladosť strávil v Jelenci pri Nitre. Človek, ktorý nás svojím zlatom v hrdle teší i dnes. Jeho zvonivý hlas sa vám vrýva pod kožu až priamo do srdca, z archívnych záznamov z jeho vystúpení vám i dnes vyráža dych jeho majstrovstvo v zabávaní publika, jeho piesne si neviete vyhodiť z hlavy, rozmýšľate nad nimi.

Karol našu kultúru, čo sa týka spevu, nepochybne obohatil. Dnes mu môžeme ďakovať a pozdraviť ho do hudobného neba, kde určite sedí pri tých najlepších spevákoch nielen zo Slovenska, ale aj z celého sveta. Konštatuje Pavol Poprocký, člen predsedníctva SHO.

————————

Prečítajte si tiež: Božský Karol Duchoň: Žije v našich srdciach

————————

Pavol Poprocký a Štefan Polačik pri buste Karola Duchoňa.

Pavol Poprocký a Štefan Polačik pri buste Karola Duchoňa.

Spoločne sme vzdali hold najlepšiemu slovenskému spevákovi.

Róbert Švec, predseda Slovenského Hnutia Obrody pred bustou Karola Duchoňa v Galante.

————————–——

Staňte sa aj vy čitateľom novín Právo Národa.

Právo Národa sú noviny, ktoré vydáva občianske združenie Slovenské Hnutie Obrody, cieľom ktorých je formou písaného slova upevňovať vlastenectvo, zdravé hodnoty a ochraňovať slovenskú štátnosť. Prvé číslo našich novín vyšlo 18. apríla 2001. Ak máte záujem stať sa čitateľom nášho dvojmesačníka, kontaktujte nás na pn@sho.sk alebo vyplňte formulár a naše noviny budete dostávať pravidelne prostredníctvom Slovenskej pošty.

————————–——

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds