Kantiléna 2019: Pocta Karolovi Duchoňovi. Aj za účasti predstaviteľov SHO

V piatok 26. apríla sa uskutočnil 20. jubilejný ročník hudobného festivalu Kantiléna. Festival, pri príležitosti výročia narodenia Karola Duchoňa (21. apríl 1950), každý rok organizujú mesto Galanta, Dom Matice slovenskej v Galante a Mestské kultúrne stredisko v Galante.

Aj tento rok bola veľká sála, určená pre niekoľko sto ľudí, v kultúrnom stredisku v Galante zaplnená do posledného miesta. Podujatia sa zúčastnili Slováci zo všetkých kútov našej vlasti. Medzi nimi aj zástupcovia mesta Galanta, Matice slovenskej a aj predstavitelia Slovenského Hnutia Obrody.

Pamiatku najlepšieho slovenského speváka sme si uctili aj položím venca k jeho buste. Veniec symbolizuje našu úctu a vďaku za hudobný odkaz Karola Duchoňa. Karol Duchoň našu kultúru, čo sa týka spevu, nepochybne obohatil. Dnes mu môžeme ďakovať a pozdraviť ho do hudobného neba, kde určite sedí pri tých najlepších spevákoch nielen zo Slovenska, ale aj z celého sveta. Ďakujeme.

————————

Prečítajte si tiež: Božský Karol Duchoň: Žije v našich srdciach

————————

————————–——

Staňte sa aj vy čitateľom novín Právo Národa.

Právo Národa sú noviny, ktoré vydáva občianske združenie Slovenské Hnutie Obrody, cieľom ktorých je formou písaného slova upevňovať vlastenectvo, zdravé hodnoty a ochraňovať slovenskú štátnosť. Prvé číslo našich novín vyšlo 18. apríla 2001. Ak máte záujem stať sa čitateľom nášho dvojmesačníka, kontaktujte nás na pn@sho.sk alebo vyplňte formulár a naše noviny budete dostávať pravidelne prostredníctvom Slovenskej pošty.

————————–——

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds