Na vojenskom výcviku v Červenom Kláštore

Poslednú júnovú nedeľu sme pre deti zo Stropkova zorganizovali celodenný výlet. Naším cieľom bol kláštorný komplex v Pieninskom národnom parku nazývaný Červený Kláštor. Len pár metrov od neho sa konal Breakfest, kde boli pre deti pripravené rôzne hry a hudobné vystúpenia.

Deň sme začali účasťou na sv. omši, ktorá sa konala pod holým nebom. Krátko po nej vystúpila prvá zo skupín, ktorá priblížila deťom niektoré zaujímavé udalosti a príbehy z Biblie. Po vystúpení si deti mohli vyskúšať svoju zručnosť v lukostreľbe, kope loptou na bránu, hádzaním loptičiek na cieľ, alebo vytváraním rôznych ozdôb a pod. Najzábavnejšie však pre ne bolo skákanie na trampolíne a vojenský výcvik, ktorý absolvovali za sprievodu delobuchov, dymovníc a iných nástrah.

Po tejto zábavnej časti sme sa vybrali na exkurziu do kláštorného komplexu, ktorý bol postavený začiatkom 14. storočia.

Prvý tohtoročný výlet s deťmi zo Stropkova sa uskutočnil aj vďaka našim aktivistom Jozefovi Kobákovi zo Stropkova, ktorý nám bezplatne požičal svoje auto a Marošovi a Dušane zo Stropkova, ktorí nám prispeli finančne. Všetkým úprimne ďakujeme.

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds