Náš cieľ: Bojnický zámok a ZOO

Kto nebol v ZOO Bojnice, detstvo ako keby ani nemal. Návštevu Bojnického zámku a zoologickej záhrady absolvovalo i 14 detí (z projektu Staráme sa) z Rajca, Bánoviec nad Bebravou, Nitry a z obce Stráňavy.

Ako prvý sme navštívili Bojnický zámok. Sprievodkyňa prehliadky zámku všetkým dopodrobna vysvetlila a ukázala históriu Bojnického zámku. Za zmienku stojí jaskyňa pod zámkom, v ktorej sa aj v tomto ročnom období pri dýchaní robí opar. Príjemne sme sa schladili.

Po malom občerstvení v parku pod 700-ročnou lipou kráľa Mateja, sme s deťmi navštívili ZOO. Jednoznačne najkrajšími zvieratami boli medvede, ktoré ma dodnes fascinujú.

Záver našej návštevy Bojníc sme spečatili pizzou a posedením v priateľskom kruhu v tieni pekného letného dňa. Nefalšovaná detská úprimnosť, ktorá dokáže byť naozaj vecná a priamočiara, nás učila to čo sme zabudli. Omnoho viac sa smiať a užívať si život.

Naše poďakovanie patrí dobrým ľuďom, ktorí prispievajú do projektu Staráme sa a aj vďaka nim môžeme organizovať pre deti výlety do regiónov našej krásnej vlasti.

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds