Pred slovenským parlamentom viali vlajky propagujúce Uhorsko. Na čo je to dobré?

Pred slovenským parlamentom sa v nedeľu 5. mája v daždivom počasí konala demonštrácia s názvom Naša hymna je naša sloboda, ktorej cieľom bolo vyjadriť nesúhlas s novelou zákona o štátnych symboloch. Prišlo niekoľko desiatok ľudí, akciu podporili Csemadok aj SMK.

Predseda parlamentu Andrej Danko, ktorý sa so zástupcami demonštrantov stretol, povedal, že od roku 1993 platí zákon, ktorý hovorí o hraní štátnej hymny počas štátnych sviatkov. „Táto novela, ktorá bola prijatá, nehovorí o zákaze hrania štátnej hymny akéhokoľvek štátu,“ povedal s tým, že novela zákona hovorí len o doplnení toho, že počas štátnych sviatkov sa nemá hrať a spievať hymna iného štátu bez prítomnosti štátnej delegácie.

Most-Híd podal pozmeňujúci návrh zákona o štátnych symboloch. Strana to uviedla v stanovisku k dnešnému protestu príslušníkov maďarskej menšiny pred budovou Národnej rady Slovenskej republiky. Informujú médiá.

O demonštrácii informuje aj spravodajská televízia TA3. Reportáž si môžete pozrieť TU. Video zaznamenalo aj to, ako demonštranti skandovali Ria, ria, Hungaria!

Na území Slovenskej republiky majú občania právo demonštrovať. Toto právo si ctíme a rešpektujeme. Rešpektujeme aj demonštráciu, ktorá sa uskutočnila v nedeľu 5. mája pred budovou NR SR v Bratislave a ktorej cieľom bolo vyjadriť nesúhlas s novelou zákona o štátnych symboloch.

Ale otázkou zostáva, prečo občania Slovenskej republiky pred budovou slovenského parlamentu držali v rukách vlajky cudzieho štátu a dokonca aj vlajky, ktoré propagovali Uhorsko.

Konštatujem, že zo strany SMK ide o vyťahovanie maďarskej karty a vzbudzovanie zbytočných vášní s cieľom získať lacné politické body na úkor pokoja v našom štáte.

Slovenské Hnutie Obrody si ctí každého lojálneho občana Slovenskej republiky bez rozdielu národnosti, ale zároveň konštatujeme, že nestačí, ak občania nášho štátu prezentujú svoju lojalitu iba slovne, ale je dôležité, aby ju prezentovali aj skutkami. A dnes na to mali veľkú príležitosť. Škoda, že ju niektorí spoluobčania takýmto spôsobom premárnili.

Autor: Róbert Švec

Demonštranti držali v rukách aj vlajky, ktoré propagovali Uhorsko.

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds