Projekt Staráme sa. Adresná a priama pomoc slovenským rodinám

Pred štyrmi rokmi som spoznal Slovenské Hnutie Obrody. Kamarát mi porozprával o tom, ako chcú zmeniť Slovensko k lepšiemu a moja otázka znela: A čo pre to robíte, aby ste zmenili Slovensko k lepšiemu? Vypočul som si jeho odpoveď a porozprával mi o Slovenskom Hnutí Obrody.

Urobil na mňa veľmi dobrý dojem, lebo mi rozprával o tom, ako pomáhajú sociálne slabším, mnohodetným rodinám v projekte Staráme sa. Keď som počul o tomto projekte, tak ma to veľmi oslovilo a chcel som sa pridať medzi nich a zúčastniť sa výjazdu do niektorej z rodín, ktorej pomáhajú.

Slováci Slovákom v praxi

Keď ma vzali na prvý výjazd do sociálne slabej rodiny, tak mi bolo až do plaču, keď som videl v akých podmienkach rodina žije. Menší dom na spadnutie, kúrilo sa v ňom drevom, vodu mali zo studne, nosili šaty, ktoré im niekto iný daroval, lebo si nemohli dovoliť kúpiť si nové.

Rodina, v ktorej stará mama vychovávala svoje dve vnúčatá a z biedneho dôchodku bojovala o prežitie každý deň. Do tejto situácie vstúpilo Slovenské Hnutie Obrody a svojím projektom pravidelne každý mesiac pomáhalo tejto rodine potravinovou pomocou.

Následne sme navštívili rodinu, v ktorej mama vychovávala sama 5 detí z jedného príjmu. Bývali na obecnom úrade, kde si pre nich starosta obce našiel menšiu miestnosť a tam žili dlhé roky, no pre nich to znamenalo veľmi veľa, lebo mali strechu nad hlavou. Aj v prípade tejto sociálne slabej rodiny pomohlo Slovenské Hnutie Obrody a to tým, že zaradilo rodinu do svojho projektu Staráme sa. Následne sa podarilo pre rodinu vybaviť nové bývanie v podobe sociálneho bytu do ktorého sa mohli nasťahovať a hnutie pomohlo aj so zariadením bytu. Neskôr si mama našla prácu a celej rodine sa začalo dariť.

Za SHO hovorí dlhoročná práca

Toto moje svedectvo je o tom, ako Slovenské Hnutie Obrody, vďaka svojmu projektu Staráme sa, pomohlo a pravidelne pomáha viacerým rodinám na Slovensku postaviť sa na nohy.Veľmi sa mi páči projekt Staráme sa a hlavne to, že za Slovenské Hnutie Obrody hovorí jeho dlhoročná práca. Dievčatá a chlapci z SHO pomáhajú už 17 rodinám so 43 deťmi v mestách a okresoch Nitra, Vráble, Strážske, Lučenec, Stropkov, Trnava, Piešťany, Košice, Svidník, Bratislava, Šaľa a Nové Mesto nad Váhom.

Chcem sa poďakovať Slovenskému Hnutiu Obrody za to, že som sa mohol zúčastniť výjazdov do rodín a priložiť tak ruky k dielu. Počas návštev som mal možnosť vidieť spätnú väzbu v podobe vďačnosti za pomoc v núdzi, slzy v očiach a objatie. Týmito pár vetami chcem verejne podporiť Slovenské Hnutie Obrody a poďakovať sa hlavne za to, ako adresne a pravidelne pomáha sociálne slabým slovenským rodinám. Ďakujem.

Autor: Pavol Zvarík

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds