Protest proti imigrácii. Slováci sa spojili pre dobrú vec

V sobotu 12. septembra sa v Bratislave uskutočnil druhý celonárodný protest proti ilegálnym imigrantom a násilným kvótam Európskej únie. Akcie sa zúčastnilo vyše 2 000 ľudí zo Slovenska, Belgicka, Holandska a Českej republiky.

Protest sa začal pri Hlavnej železničnej stanici v Bratislave odkiaľ sa demonštranti vydali centrom mesta až na Námestie SNP. Účastníci protestu počas pochodu skandovali heslá ako: Slovensko Slovákom, Multi-kulti nechceme a My sme tu doma. Úsmev na tvári protestujúcich vzbudil pokus ľavicových extrémistov o provokáciu, kedy bol za tónov svadobného pochodu vyvesený na jednom z domov okolo ktorého sprievod prechádzal transparent s nápisom Láska. Provokáteri sa však okamžite schovali do budovy a mohli si tak už len vypočuť parafrázu na ich provokáciu, kedy sa Bratislavou nieslo heslo Láska k vlasti.

Svoje prejavy predniesli rečníci z rôznych politických aj nepolitických zoskupení, ale aj občianski aktivisti.

Rečníci sa zhodli na potrebe udržať prísnu azylovú politiku štátu. Rovnako odsúdili všetky násilné snahy vrcholných predstaviteľov Európskej únie o vynútenie kvót pre imigrantov spojené s  hrubým vydieraním členských štátov. Rovnako bolo poukázané na USA ako na vinníkov celej imigračnej krízy a na nekompetentnosť Európskej únie pri riešení tejto situácie.

Hlavnú myšlienku protestu vyjadril Róbert Švec, predseda Slovenského Hnutia Obrody: „Slovensko budeme ochraňovať a nedovolíme, aby sa z našej vlasti stal multi-kulti global fest. My sme tu doma!“

Na nekonfliktnom priebehu akcie majú zásluhu príslušníci policajného zboru, ktorí prejavili s myšlienkami protestu sympatie a spoluúčasť. Zrejme aj vďaka tomu nedošlo ku žiadnym násilnostiam zo strany extrémistických liberálnych zoskupení.

Protest sa z Námestia SNP presunul do Malaciek, kde sa aj obyvatelia Malaciek dožadovali odpovedí súvisiacich s plánovaným umiestnením imigrantov v ich meste. Primátor Malaciek sa ukryl na neznámom mieste, čiastočné odpovede dali občanom aspoň príslušníci PZ SR, ktorí potvrdili pripravenosť zariadenia hasičskej a záchrannej brigády na umiestnenie imigrantov na základe rozhodnutia vlády SR, čo u Malačanov vzbudilo vlnu nevôle.

Protest ukázal, že Slováci sú v otázke imigrácie jednotní a v dôležitých otázkach sa vedia spojiť naprieč politickým aj spoločenským spektrom.

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds