Ria, ria, Hungaria! Šovinista z SMK usporiadal protest v Bratislave

Posledný mesiac, kvôli novele zákona o štátnych symboloch, to na slovenskom juhu „vrie“. „Vrie“ to predovšetkým vďaka šovinistickej SMK, ktorá účelovo prevažne Slovákom maďarskej národnosti vysvetľuje novelu zákona, ako protimaďarskú a ohrozujúcu maďarský živel na Slovensku.

Áno, to sa deje v časoch, kedy z verejných (spoločných) financií pripadá na maďarskú menšinu historicky najviac peňazí (napr. v roku 2018 sa zo štátneho rozpočtu na podporu kultúry tohto etnika malo vyčleniť 4,1 milióna eur), áno, deje sa to v období, kedy sa na budovy rôzneho druhu a spoločenského využitia aplikujú nápisy v maďarčine, často na úkor štátneho jazyka – slovenčiny. Áno, deje sa to i v období, kedy miestne samosprávy, z ktorých mnohé finančne stagnujú alebo sa dokonca topia v dlhoch za „vlastné“ náklady realizujú nezmyselnú obmenu dopravných značiek označujúcich názov príslušnej obce/mesta v maďarčine, len kvôli tomu, aby bol z neho opticky rovnocenný zemepisný názov, ako v slovenčine. O podpore pre túto menšinu z Budapešti by som tiež mohol čo-to napísať.

Celá táto predvolebná kampaň SMK vyústila k protestnému zhromaždeniu pred budovou slovenského parlamentu, ktoré sa konalo v nedeľu 5. mája. Zúčastnili sa ho aj šovinisti z maďarského Jobbiku a niekoľko desiatok Slovákov s maďarskou národnosťou, ktorí okrem iného skandovali aj staré známe Ria, ria, Hungaria! a v rukách držali vlajky cudzieho štátu a dokonca aj vlajky, ktoré propagovali Uhorsko. Jedným z organizátorov bol Béla Halász, poslanec Mestského zastupiteľstva v Kolárove. Mestské zastupiteľstvo v Kolárove je známe aj tým, že počas zasadnutia zastupiteľstva poslanci a vedenie mesta spievajú maďarskú hymnu.

Netušíte o kom je reč? Ide o človeka, ktorý v predvolebnej kampani pred voľbami do NR SR v roku 2016 ukázal nielen politický amaterizmus, ale pravú tvár politického cieľa, ktorý SMK chce dosiahnuť, a to veľkoplošnými pútačmi na ktorých bolo napísané, v preklade: „Vyslovím to: AUTONÓMIA“.

Hovoríme o človeku, ktorý, hoci bol v roku 2016 stiahnutý z kandidátky SMK, dnes predstaviteľom tohto šovinistického zoskupenia s radosťou a presvedčením, že sa tam znovu dostane, robí predvolebnú kampaň a oháňa sa s maďarskou kartou. V návale tých správnych protislovenských emócií na nedeľňajšom proteste pred NR SR, okrem iného povedal, vraj žijeme v krajine, kde Štúrovo nemôže byť Parkány, ale v Štúrove Štúr, áno. Pred svojimi kamarátmi z Jobbiku sa nechal aj počuť, že vraj Slováci obmedzujú Maďarov a zakazujeme spievanie maďarskej hymny na území SR.

Táto, šovinistami vykonštruovaná, údajná kauza vraj nemôže zostať bez odozvy a okrem zrušenia novely o štátnych symboloch bude Béla a jeho kumpáni požadovať aj zrušenie Benešových dekrétov, rehabilitáciu vojnového zločinca Esterháziho, zrovnoprávnenie maďarského jazyka na jazykovo zmiešaných územiach so štátnym slovenským jazykom. Ďalej, podľa nich by sa vláda SR mala ospravedlniť Hedvige Malinovej a jej rodine. Taktiež požadujú zrušenie zákona o dvojitom občianstve a tiež žiadajú voľné používanie vlajky Maďarskej republiky na slovenskom území.

O demonštrácii informuje aj spravodajská televízia TA3. Reportáž si môžete pozrieť TU. Video zaznamenalo aj to, ako demonštranti skandovali Ria, ria, Hungaria!

Priatelia, Béla si myslí, že sa z neho po jeho prejavoch stane druhý Esterházi. Áno, stane. Ale iba v očiach iredentistov, šovinistov a revizionistov. V očiach zodpovedných občanov Slovenskej republiky bude navždy iba štváč, ktorý sa snaží rozdúchavať národnostné vášne.

Autor: Pavol Poprocký

Demonštranti držali v rukách aj vlajky, ktoré propagovali Uhorsko.

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds