SHO: Švec vyzýva Fica, aby robil suverénnu politiku aj v otázke Špeciálnej prokuratúry a súdu

Ficov útok na Lipšica a právny štát je na spadnutie. Chystá sa na zmeny Špeciálnej prokuratúry a súdu. Premiér Fico bol v pondelok nečakane o jeho reforme debatovať v Bruseli, informujú médiá.

Dámy a páni. V čase predvolebnom do NR SR som odpovedal RTVS aj na tieto dve otázky:

Aký je podľa vás doterajší prínos Špecializovaného trestného súdu a Úradu špeciálnej prokuratúry?

Špecializovaný trestný súd a Úrad špeciálnej prokuratúry považujeme za appendix na tele slovenskej spravodlivosti. Do systému vniesli iba nepokoj, neporiadok a nedôveryhodnosť, čo dokazuje aj tá skutočnosť, že šéfom Úradu špeciálnej prokuratúry sa stal Daniel Lipšic v dobe, kedy bol vo výkone trestu (v podmienke) za to, že sa dopustil trestného činu usmrtenia.

Presadzovali by ste zmenu vo fungovaní Špecializovaného trestného súdu alebo Úradu špeciálnej prokuratúry?

Určite áno. Obidve inštitúcie treba zrušiť.

A ešte doplním…

Čo na to povie Brusel? Koho to zaujíma, že, pán Fico. Pretože presne takto sa má robiť suverénna slovenská politika. Do šľaka!

Autor článku Róbert Švec je predseda Slovenského Hnutia Obrody.

————————–

Prečítajte si tiež: VIDEO: Dokedy budú Jančkárová, Havran a ďalší dezinformátori šíriť v RTVS liberálnu propagandu?

————————–

Zdroj obrázku: Internet

———————–——

Staňte sa aj vy čitateľom novín Právo Národa

Právo Národa sú noviny, ktoré vydáva Slovenské Hnutie Obrody, cieľom ktorých je formou písaného slova upevňovať vlastenectvo, zdravé hodnoty a ochraňovať slovenskú štátnosť. Prvé číslo našich novín vyšlo 18. apríla 2001. Ak máte záujem stať sa čitateľom nášho dvojmesačníka, kontaktujte nás na pn@sho.sk alebo vyplňte formulár a naše noviny budete dostávať pravidelne prostredníctvom Slovenskej pošty.

————————–—

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds