SHOCAST. Pavol Poprocký: Kto ide proti Trianonu, ten ide proti mieru a zaslúži si ďalší világoš!

Deň 4. jún 1920 sa zapísal do dejín nášho národného spoločenstva zlatými písmenami. V tento deň bola v Trianone podpísaná mierová zmluva s Maďarskom.

Za Česko-Slovensko zmluvu podpísal aj generálny tajomník delegácie Štefan Osuský, ktorý po slávnostnom akte vyhlásil: „Vedel som, že podpisujem vyúčtovanie slovenského národa s bývalým Uhorskom, vyúčtovanie účtov popísaných odvrchu až dolu krvou, utrpením a biedou môjho národa. A také vyúčtovanie je večné.“

Ďakujeme všetkým, ktorí sa podieľali na likvidácii Uhorska – žalára národov a svojou prácou a obetou prispeli k tomu, že dnes môžeme žiť v druhej Slovenskej republike.

Oslávte spoločne s nami tento ohromný míľnik dejín stredoeurópskeho priestoru už v nedeľu 4. júna 2023 v …

…presné miesto a čas sa dozviete v SHOcastovej pozvánke Pavla Poprockého, člena predsedníctva SHO a nášho človeka na otázky národnostné a etnické, s dôrazom na slovenský juh.

Nech žije slovenská štátnosť a jej priatelia po celom svete!

Vaše Slovenské Hnutie Obrody.

————————

Prečítajte si tiež: FOTO. Spišská Sobota: Tak, tak. Zasýtime všetky dietky slovenské, postupne…

————————

 

———————–——

Staňte sa aj vy čitateľom novín Právo Národa

Právo Národa sú noviny, ktoré vydáva Slovenské Hnutie Obrody, cieľom ktorých je formou písaného slova upevňovať vlastenectvo, zdravé hodnoty a ochraňovať slovenskú štátnosť. Prvé číslo našich novín vyšlo 18. apríla 2001. Ak máte záujem stať sa čitateľom nášho dvojmesačníka, kontaktujte nás na pn@sho.sk alebo vyplňte formulár a naše noviny budete dostávať pravidelne prostredníctvom Slovenskej pošty.

————————–—

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds