Štefan Polačik: Pre mesto Nitra peniaze nie sú problém. Ale pre migrantov

Minulý týždeň médiá informovali, že v Nitre má vzniknúť centrum pre ekonomických migrantov. Mesto Nitra, pod vedením nového primátora Mareka Hattasa, sa zaviazalo, že poskytne na tento účel 24-tisíc eur. Prevádzkovateľom bude Nitrianska komunitná nadácia, ktorá projekt v spolupráci s radnicou vypracovala. Predpokladané celkové náklady sú viac ako 95-tisíc eur. Nadácia má vyše 27-tisíc eur predbežne prisľúbených od Rotary Klubu Nitra.

K pripravovanému vzniku centra pre migrantov v meste pod Zoborom zaujal stanovisko Štefan Polačik, podpredseda Slovenského Hnutia Obrody.

 „Zo všetkých problémov, ktoré mesto Nitra má, nové vedenie mesta najviac zaujíma centrum pre ekonomických migrantov, ktoré budú dotovať okrem mesta, aj rôzne pochybné spolky s nejasným financovaním. Sociálne slabšiu rodinu z Nitry, ktorej vďaka nášmu sociálnemu projektu Staráme sa pomáhame, nechali kompetentní bývať pol roka v zdevastovanej budove, v nevyhovujúcich podmienkach, lebo mesto vraj nemá dostatok financií. Pre nové vedenie mesta pod Zoborom financie nie sú problém, ale ako sa ukazuje, nie pre domácich obyvateľov, ale pre migrantov,“ konštatuje Štefan Polačik.

Mesto Nitra, pod vedením primátora Mareka Hattasa, sa zaviazalo, že migrantom poskytne 24-tisíc eur.

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds