Vychádzka na Zobor s deťmi z projektu Staráme sa

V nedeľu 13. októbra sme pre deti z rodín v rámci projektu Staráme sa zorganizovali turistickú vychádzku na Zobor. Počasie bolo priam ukážkovo jesenné, krásne slnečné.

S deťmi sme si prezreli aj Svoradovu jaskyňu a cestou zo Zobora sme zorganizovali malý ekologický projekt, počas ktorého sme vyzbierali jednu igelitovú tašku odpadkov, ktoré v lese zanechali ľudia, ktorí si mýlia slovenskú prírodu so svojou obývačkou, v ktorej odhadzujú prázdne fľaše a iný odpad pod svoje skrine.

Aj touto formou sme deťom chceli vysvetliť, aké je dôležité, aby sme vždy odhadzovali odpadky do odpadkového koša a nie za seba alebo vedľa seba, lebo v takom prípade si na nás odpadky aj tak počkajú.

V decembri navštívime sociálne slabé rodiny v rámci nášho projektu dvakrát. Na Mikuláša a pred Vianocami, aby sme rodinám pomohli počas najkrásnejších sviatkov v roku aspoň na chvíľu zabudnúť na ich neľahký osud.

Ak máte záujem pomôcť aj vy, kontaktujte nás na staramesa@sho.sk.

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds