Mestský park v Nitre patril nám

Stáli nachystaní ako vojaci. Kto? Štyria chlapci z Janíkoviec, s ktorým sme 9. júla navštívili nitriansky mestský park. Dovolím si tvrdiť najkrajšieho mestského parku na Slovensku rozprestierajúceho sa na ploche dvadsiatich hektárov.

Chlapci sa zoznámili a mohli pohladkať teliatko, baranov, ovce, kozy či vidieť hojné stádo daniela škvrnitého a muflónov. Práve táto voliéra sa stala pred pár týždňami domovom pre nový prírastok tohto stáda. Kŕmenie prebehlo úspešne, prsty zostali celé a všetky.

Asi najväčšiu zábavu sme zažili na niekoľkých spoločných jazdách na autodróme, kde boli volania prevádzkovateľa, aby sme do seba nenarážali nevypočuté. Pravdaže sme nemohli obísť ani trampolíny, kolotoče, či jazero s loďkami, ktoré však bolo zatvorené.

Mierne detské sklamanie vystriedalo nadšenie z návštevy hydrocentrály a osvieženie na Sihoti klasickým detským menu: párkom v rožku a kofolou. Chalani zavŕšili deň kúpaním na letisku Nitra-Janíkovce, kde sa schladili po dni plnom slnka a zážitkov. Stretneme sa nabudúce na tej vytúženej plavbe loďkou.

Pri tejto príležitosti sme priniesli chalanom niekoľko drobností do domácnosti vo forme jedla, oblečenia a drogérie. V tento deň sme navštívili všetky rodiny o ktoré sa staráme v Alekšinciach, Cabaji a aj v Nitre.

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds