Výlet na hrad Šomoška a pod kamenný vodopád

V pondelok 11. augusta sme zorganizovali pre deti z rodiny v obci Vidiná – okres Lučenec výlet na hrad Šomoška, ktorý sa nachádza v Chránenej krajinnej oblasti Cerová vrchovina.

Počas celej cesty nás sprevádzali informačné tabule, ktoré deťom rozpovedali zaujímavé fakty o prírode Cerovej vrchoviny. Okrem informácie, že v miestnom potoku sa ešte stále vyskytujú raky riečne, dozvedeli sa aj o bohatej a zaujímavej geologickej minulosti chránenej oblasti.

Ešte predtým ako sme sa dostali na samotný hrad Šomoška, tak sme si spoločne povedali niečo o dvoch zaujímavých unikátoch, a to o kamennom vodopáde a kamennom mori, ktoré vznikli v dávnej minulosti vplyvom sopečných erupcií. Deťom sa najviac páčilo, keď mohli pobehovať pomedzi kamene.

Na záver výletu sme si zahrali aj futbal, opiekli špekačky a do rodiny v obci Vidiná sme zaniesli balíček potravinovej pomoci, ktorý bol okrem iného doplnený aj košom plným domácej zeleniny.

Tento výlet mohol byť zorganizovaný aj vďaka vašej finančnej pomoci. Špeciálne poďakovanie patrí našej aktivistke Marcele, ktorá deti prekvapila tak ako vždy, sladkosťami. 

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds