Výlet s deťmi na hrad Hrušov

Je september, začiatok školského roka. Ani tento mesiac sme nezabudli na naše rodiny z projektu Staráme sa.

V nedeľu 8. septembra sme znova pomohli rodinám z okresu Nitra a zaniesli sme im trvanlivé potraviny a ovocie. A keďže nám prialo aj počasie, tak sme v tento letný deň nezaháľali a uskutočnili sme pre deti z rodín výlet k ruinám hradu Hrušov. Deti nás už netrpezlivo očakávali. Rýchlo si posadali do auta a mohli sme vyraziť.

Zrúcanina hradu Hrušov sa nachádza niekoľko kilometrov severne od Topoľčianok v pohorí Tribeč. Vypína sa na vrchu Skalka vo výške 488 metrov. Tento kráľovský hrad postavili v 13. storočí, aby strážil obchodnú cestu prechádzajúcu cez Tribeč. V roku 1708 ho spustošili cisárske vojská a odvtedy chátra.

Hneď ako prvé sme si prezreli ruiny hradu Hrušov. Momentálne tam prebieha obnova múrov hradu, uskutočňovaná dobrovoľníkmi. Po tom, ako sme sa pokochali ozaj peknými výhľadmi,  sme si našli miesto, kde si deti opiekli špekačky. Krátkym oddychom na lúke pod hradom sme zavŕšili náš výlet a vybrali sme sa s peknými zážitkami domov.

V budúcom roku by sme chceli uskutočniť viac takýchto výletov a voľnočasových aktivít v rámci nášho projektu Staráme sa.

Ak máte chuť rodinám pomôcť aj vy, stačí nás kontaktovať na mailovej adrese  staramesa@sho.sk.

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds