Písal sa rok 1992: Tí, ktorí hlasovali proti prijatiu Ústavy Slovenskej republiky

Dňa 1. septembra 1992 sa rozhodovalo o prijatí Ústavy SR. V rokovacej miestnosti vtedajšej Slovenskej národnej rady bolo prítomných 134 poslancov.

Z týchto 134 poslancov za Ústavu Slovenskej republiky hlasovalo 114 poslancov, proti návrhu hlasovalo 16 poslancov a hlasovania sa zdržali 4 poslanci.

Mená 16 poslancov, ktorí hlasovali proti prijatiu Ústavy SR sa navždy zapísali do dejín, ako mená ľudí, ktorí sa v rozhodujúcich chvíľach postavili proti obnoveniu slovenskej štátnosti – vzniku druhej Slovenskej republiky.

Proti prijatiu Ústavy SR hlasovali: Štefan Táraj, M. Tahy, Miroslav Pollák, Jozef Polačko, Ladislav Pittner, František Mikloško, Ján Masarik, Peter Lauko, Ladislav Kvasnička, J. Krivčík, František Javorský, Ján Figeľ, Ján Čarnogurský, Július Brocka, Anton Neuwirth, Pavol Hrušovský

—————————–

Prečítajte si tiež: Slováci prijali ústavu a krok za krokom smerovali k obnoveniu štátnosti

—————————–

V Rytierskej sále na Bratislavskom hrade sa uskutočnil 3. septembra 1992 slávnostný akt podpísania Ústavy SR. Na snímke poslanci prinášajú ústavu, štátny znak, pečať a vlajku SR.

———————–——

Staňte sa aj vy čitateľom novín Právo Národa

Právo Národa sú noviny, ktoré vydáva občianske združenie Slovenské Hnutie Obrody, cieľom ktorých je formou písaného slova upevňovať vlastenectvo, zdravé hodnoty a ochraňovať slovenskú štátnosť. Prvé číslo našich novín vyšlo 18. apríla 2001. Ak máte záujem stať sa čitateľom nášho dvojmesačníka, kontaktujte nás na pn@sho.sk alebo vyplňte formulár a naše noviny budete dostávať pravidelne prostredníctvom Slovenskej pošty.

————————–—

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds