Za slovenský dvojkríž: Bojovnosť a odhodlanie. Ďakujeme, chlapci

Počas prípravy na domáce hokejové majstrovstvá sveta v Košiciach a Bratislave mnohí životom školení „tréneri“ posielali našich hokejistov do „béčka“.  A výsledky našich to z časti aj naznačovali, ale v príprave ide o prípravu, nie o víťazstvá, aj keď naša hymna na konci vždy poteší.

Prišlo však košické vytriezvenie a naši chalani hneď v prvom zápase proti Spojeným štátom americkým ukázali, že hokej hrať vedia. Ukázali, že technika, pokyny trénera a srdce, ak sú tieto atribúty vyvážené, dokážu poraziť aj takú hokejovú veľmoc, akou sú aj USA. Podarilo sa!

Pekný hokej naši chlapci hrali aj proti Fínom, no azda najkrajší a na svetovej úrovni predvádzali chlapci aj z našej ligy, na ľade proti Kanade. Nechýbalo veľa (prekliate necelé 2 sekundy do konca zápasu), aby sme jej uchmatli aspoň bod. Osud to zariadil v náš neprospech a Nemci v nasledujúcom zápase museli cítiť frustráciu z nedokonania senzácie. A tak i hrali – takticky, čo sa im vyplatilo a v posledných dvoch minútach nám strelili dva góly a vyhrali 3:2.

Štvrťfinále už nebolo v našich rukách a predpoklad, že Spojené štáty americké nezakopnú proti Dánsku a Nemecku, sa naplnili. Nemci nám nepomohli a aj napriek konečným 11 bodom v tabuľke, zostávame za bránami štvrťfinále.

Nevadí, hoci nie sme športoví experti, z hry našich bolo cítiť veľké odhodlanie, bojovnosť, silu a chuť hrať za slovenský dvojkríž na trojvrší na hrudi. A to je pri fakte, že náš tím mal vekový priemer 26 rokov, veľmi sľubná vyhliadka do budúcich rokov.

Chalani, ďakujeme, že ste, hoc i na krátky moment, rozpálili slovenské srdcia, potešili ľudí parádnymi výkonmi a ukázali svetu, že Slováci sú národ talentovaný a stále majú čo ponúknuť.

Autor: Pavol Poprocký

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds