Deťom z projektu Staráme sa sme venovali školské pomôcky

A je to tu opäť. Prázdniny ubehli ako voda a študenti zasadli do školských lavíc. Poniektorí s úsmevom na tvári, poniektorí so sklonenou hlavou a nôtením piesne A už je to tu, koľko sme sa jej báli, záverečná. Všetci si tým ale musíme prejsť a istotne mi dáte za pravdu, že nie je to nič strašné, nič, čo by sa nedalo zvládnuť.

Naopak škola je miestom, kde sme spoznali mnohých kamarátov, zažili svoje prvé lásky, kopec zábavy a samozrejme mnoho sa naučili a získali tak nové obzory, skúseností a pod. Mnohí z nás ani netušili, akí dokážu byť rýchli, keď ráno nestíhajú a to ešte nemajú urobenú ani domácu úlohu, či zaspať aj za tých najťažších podmienok.Škola nám dala základy poznania, základný rozhľad, naučili sme sa tam čítať, písať, počítať, riešiť prvé problémy. Viedla nás obdobím detstva, dospievania, až po dospelosť. Bola nám akoby druhým domovom a vďaka nej sme si uvedomili hodnotu vzdelania. A prečo je dnes reč práve o škole? Odpoveď je veľmi jednoduchá.

Pretože je 1. september, pretože deti sa už pomaly, ale isto chystajú do školy, pretože aktivisti Slovenského Hnutia Obrody majú pre deti pripravené školské pomôcky a spolu s trvanlivými potravinami, drogériou, obedovým menu, ovocím, zeleninou, mliečnymi výrobkami a sladkosťami navštívili sociálne slabšie rodiny a uskutočnili tak ďalší z výjazdov v rámci projektu Staráme sa.

Naše poďakovanie za spoluúčasť na projekte patrí pobočke COOP Jednota v Nitre, reštaurácii Nitrawa pub a samozrejme vám, ktorí ste našimi, či už pravidelnými alebo občasnými prispievateľmi.

Autor: Pavol Soóš

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds