Cesta za obcou Krasňany vyčistená

V sobotu 22. augusta sme vzali vrecia, rukavice a vyčistili sme silne znečistené okolie cesty medzi obcami Krasňany a Stráža, okres Žilina. Z dvoch odpočívadiel vzdialených od seba asi 100 metrov sa nám podarilo v priebehu necelých troch hodín vyzbierať 45 vriec odpadkov.

Odpad bol nahádzaný a zarastený v priekopách okolo cesty, bola ním zahádzaná autobusová zastávka i samotné odpočívadlo. Nechýbal ani pred tabuľou Zákaz sypania smetí. Väčšina odpadkov pochádzala od vodičov áut, ktorí takto „spríjemňujú“ naše životné prostredie a „skrášľujú“ vstup do Národného parku Malá Fatra. Nemôžem pritom nespomenúť väčšinový podiel odpadu poľského piva a poľskej vodky, takže možno tušiť kto tu zvykne „odpočívať“. Okrem toho sme tu našli množstvo pneumatík, stavebný odpad, detské plienky, vodičský a zdravotný preukaz, konzervy, plastové fľaše, staré vrecia a iné „lahôdky“.

Všetkým aktivistom chceme poďakovať a už teraz sa tešíme na ďalší vydarený ekoprojekt. Veríme, že aj miestna samospráva si bude viac všímať svoje katastrálne územie.

————————–

Dámy a páni. Naše proslovenské aktivity môžete podporiť aj 2% z vašich daní. Ako na to? Je to jednoduché. Takto TU. Ďakujeme. Vaším správnym rozhodnutím podporíte aj seba. Veď naša činnosť je vyvíjaná pre vaše dobro.

————————–  

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds