Ekoakcia Mikulášske garáže v Žiline

V sobotu 6. decembra, na deň sv. Mikuláša, sme sa stretli v Žiline pred úlohou – vyčistiť starú čiernu skládku. Dobrovoľníkov neodradilo ani daždivé počasie a sviatočný deň. Akcia sa odohrala v mestskej časti Hliny VII., na Saleziánskej ulici.

Úlohou bolo odstrániť veľkú skládku v okolí garáží. Skládku tvorili z veľkej časti vyhodené pneumatiky z áut, kuchynský nábytok, stoličky, kreslá, zvyšky elektroniky, plastové a sklenené fľaše či elektromontážne káble. K  dispozícii sme mali veľkokapacitný kontajner, ktorý pristavilo mesto Žilina. Ten sme naplnili, no zo skládky akoby neubúdalo. Vzhľadom k tomu sa budeme musieť na toto miesto vrátiť so zabezpečením aspoň troch ďalších kontajnerov. Akcia však dopadla výborne, za čo treba poďakovať predovšetkým členom a sympatizantom Slovenského Hnutia Obrody.

Veríme, že sa nám podarí inšpirovať predovšetkým miestnych obyvateľov a majiteľov garáží, aby nečakali a podobné brigády si zorganizovali sami. Ide predsa o ich vlastné okolie.

————————–

Dámy a páni. Naše proslovenské aktivity môžete podporiť aj 2% z vašich daní. Ako na to? Je to jednoduché. Takto TU. Ďakujeme. Vaším správnym rozhodnutím podporíte aj seba. Veď naša činnosť je vyvíjaná pre vaše dobro.

————————–  

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds