FOTO. Čakajovce 2022: My stojíme stále pevne, ako múry hradné! A stáť aj budeme!

Dámy a páni! Bolo nám cťou v sobotu 19. marca osláviť v Panteóne slovenských dejateľov v Čakajovciach pri Nitre tohtoročný Deň slovenskej štátnosti, vznik Slovenského štátu – prvej Slovenskej republiky (14.03.1939).

Sme veľmi radi, že medzi nás prišla aj dcéra Štefana Lahučkého, tvorcu krásneho diela s názvom Panteón slovenských dejateľov, v ktorom sa nachádzajú sochy významných Slovákov akými boli aj Anton Bernolák, Ľudovít Štúr, Andrej Hlinka, M. R. Štefánik, ale aj náš prvý slovenský prezident Jozef Tiso.

Na našu verejnú výzvu, ktorou sme na slávnosť pozvali zástupcov všetkých vlasteneckých subjektov (občianskych a aj politických) zareagovalo iba občianske združenie Slovan – Národný snem jednoty, ktoré na podujatie vyslalo svojich zástupcov pod vedením predsedu združenia Milana Matejova.

Ostatné akože proslovenské sily opäť zlyhali a ukázali svoju pravú tvár. Smutné a tragické zároveň.

Ale my, ľudia Slovenského Hnutia Obrody stojíme stále pevne! A stáť aj budeme! Za silné a sebavedomé Slovensko.

Vaše Slovenské Hnutie Obrody. 

————————-

Prečítajte si tiež: KAUZA: Aktivisti z Turca bojujú, aj s podporou ľudí SHO, proti nezmyselnému logistickému centru

————————-

Zdroj fotiek: SHO.sk

———————–——

Staňte sa aj vy čitateľom novín Právo Národa

Právo Národa sú noviny, ktoré vydáva občianske združenie Slovenské Hnutie Obrody, cieľom ktorých je formou písaného slova upevňovať vlastenectvo, zdravé hodnoty a ochraňovať slovenskú štátnosť. Prvé číslo našich novín vyšlo 18. apríla 2001. Ak máte záujem stať sa čitateľom nášho dvojmesačníka, kontaktujte nás na pn@sho.sk alebo vyplňte formulár a naše noviny budete dostávať pravidelne prostredníctvom Slovenskej pošty.

————————–—–

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds