FOTO: Deň slovenskej štátnosti 2023 sme oslávili v Panteóne slovenských dejateľov v Čakajovciach

Slovenky a Slováci. Tak ako každý rok, aj tento rok sme oslávili výročie vzniku Slovenského štátu – prvej Slovenskej republiky (14.3.1939) hrdo a dôstojne.

Oslava sa uskutočnila v Panteóne slovenských dejateľov v obci Čakajovce pri Nitre. Na úvod podujatia zaznela štátna hymna prvej Slovenskej republiky.

S príhovormi vystúpili… Uznávaný slovenský historik Martin Lacko a tiež zástupcovia spriatelených občianskych združení. Za združenie Slovan – Národný snem jednoty, predseda združenia Milan Matejov a za združenie Slovenskí katolíci Ľudovít Gunčaga.

Účastníkom udalosti sa prihovoril aj Róbert Švec, predseda Slovenského Hnutia Obrody.

Po svojom prejave položil Róbert Švec k soche nášho prvého slovenského prezidenta Jozefa Tisa veniec, ako prejav našej úcty a vďaky.

Na záver podujatia zaznela štátna hymna súčasnej druhej Slovenskej republiky.

Slovenské Hnutie Obrody, dámy a páni, plní to, čo sľúbilo. Nech sa deje čokoľvek, každý rok budeme oslavovať 14. marec 1939. Pretože je to významný dátum v dejinách Slovákov. Je to dátum, kedy vznikol náš štát slovenský, ktorý zachránil Slovensko pred roztrhaním okolitými štátmi a náš národ pred fyzickou likvidáciou.

Ďakujeme, statoční muži marca 1939.

Vaše Slovenské Hnutie Obrody.

—————————

Prečítajte si tiež: OZNAM: Dámy a páni. Aktuálne číslo novín Právo Národa je už na ceste k vám

—————————

Zdroj fotiek: SHO.sk

———————–——

Staňte sa aj vy čitateľom novín Právo Národa

Právo Národa sú noviny, ktoré vydáva občianske združenie Slovenské Hnutie Obrody, cieľom ktorých je formou písaného slova upevňovať vlastenectvo, zdravé hodnoty a ochraňovať slovenskú štátnosť. Prvé číslo našich novín vyšlo 18. apríla 2001. Ak máte záujem stať sa čitateľom nášho dvojmesačníka, kontaktujte nás na pn@sho.sk alebo vyplňte formulár a naše noviny budete dostávať pravidelne prostredníctvom Slovenskej pošty.

————————–—

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds