FOTO. Jaroslav Ščurka: Vlajka bieleho dvojkríža zaviala už aj na Javorovom štíte

Dámy a páni! Aktivity Slovenského Hnutia Obrody sa zameriavajú aj na športovo-turistickú oblasť. Pretože obroda spoločnosti musí začať od každého jedného z nás.

Náš kolega Jaroslav Ščurka, člen predsedníctva SHO sa dlhodobo venuje práve zoceľovaniu ducha cez športovo-turistické aktivity a my vám pravidelne prinášame informácie o jeho úspechoch aj na tomto poli.

Jaroslav Ščurka: Využil som septembrové výborné počasie na turistiku a išiel som si prevetrať hlavu. Nástup na horský chodník za ranného brieždenia ma svoje čaro a preberací efekt keď vás ovieva svieži ranný horský vzduch a čistí sa vám myseľ a začínate naplno vnímať krásu prírody.

Chvíľu bolo azúrovo, chvíľu sa prihnali mračná, ale kým som vyšiel na vrchol Javorového štítu (2 417 m), tak mračná ostali vysoko. Po nie ľahkej ceste sa mi naskytli nádherné výhľady na našu krásnu domovinu a počas chvíľ strávených na štíte vysoko nad všetkým cítite neskutočný prílev energie a radosti z toho čo vidíte, cítite že ste bližšie k nebu a všetko zlé z vás vyplaví a rozplynie sa to. Dlhá a náročná cesta späť vás drží v obozretnosti a na konci vás zaplaví pocit radosti spolu s únavou, ktorú ani necítite.

Oplatilo sa tú drinu absolvovať.

SHO = Sila. Hrdosť. Odhodlanie.

Vaše Slovenské Hnutie Obrody.

————————

Prečítajte si tiež: FOTO. Jaroslav Ščurka: Vrcholky vo Veľkej Studenej doline boli pocukrované snehom. Ale…

————————

Zdroj fotiek: SHO.sk

———————–——

Staňte sa aj vy čitateľom novín Právo Národa

Právo Národa sú noviny, ktoré vydáva Slovenské Hnutie Obrody, cieľom ktorých je formou písaného slova upevňovať vlastenectvo, zdravé hodnoty a ochraňovať slovenskú štátnosť. Prvé číslo našich novín vyšlo 18. apríla 2001. Ak máte záujem stať sa čitateľom nášho dvojmesačníka, kontaktujte nás na pn@sho.sk alebo vyplňte formulár a naše noviny budete dostávať pravidelne prostredníctvom Slovenskej pošty.

————————–—

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds