FOTO: Lezenie po skalách v extrémnych podmienkach. Jaroslav Ščurka opäť na výbornú

V piatok 19. augusta som absolvoval s partiou kamarátov – skúsených lezcov tréning lezenia – pohybu na skalách v extrémnych podmienkach, aby som vedel zdolať aj náročnejšie horské vrcholy.

Základné pravidlá lezenia som zvládol a vyskúšal si náročnejší a extrémnejší spôsob zdolávania vrcholov, čo sa mi na prvý pohľad zdalo byť jednoduché, avšak veľmi som sa mýlil. Pretože vo výške na hladkej stene sa držíte v špárach len na končekoch prstov a doslovne na prstoch alebo nechtoch na nohách, a to som absolvoval tie ľahšie obtiažnosti.

Na to, aby človek zdolával také skalné útesy potrebuje veľkú dávku odvahy a samozrejme silu, kondíciu a sústredenosť.

SHO = Sila. Hrdosť. Odhodlanie. Napredujeme stále vyššie a vyššie.

Autor článku Jaroslav Ščurka je člen predsedníctva Slovenského Hnutia Obrody.

————————-

Prečítajte si tiež: FOTO. Kráľova hoľa. Leto 2022: August patril v našom kalendári aj potulkám po horách slovenských

————————-

Zdroj fotiek: SHO.sk

———————–——

Staňte sa aj vy čitateľom novín Právo Národa

Právo Národa sú noviny, ktoré vydáva občianske združenie Slovenské Hnutie Obrody, cieľom ktorých je formou písaného slova upevňovať vlastenectvo, zdravé hodnoty a ochraňovať slovenskú štátnosť. Prvé číslo našich novín vyšlo 18. apríla 2001. Ak máte záujem stať sa čitateľom nášho dvojmesačníka, kontaktujte nás na pn@sho.sk alebo vyplňte formulár a naše noviny budete dostávať pravidelne prostredníctvom Slovenskej pošty.

————————–—

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds