FOTO. Martin: Busta Alexandra Dubčeka odhalená! SHO: Aj za účasti zástupcov nášho hnutia

V stredu 4. augusta bola v Parku sv. Cyrila a Metoda pred historickou budovou Matice slovenskej (MS) v Martine slávnostne odhalená busta Alexandra Dubčeka.

Slávnostného aktu sa zúčastnili aj ľudia Slovenského Hnutia Obrody pod vedením Kataríny Bokovej, členky predsedníctva SHO. 

Okrem slovenských politikov boli medzi pozvanými hosťami aj starostka obce Uhrovec s delegáciou a predovšetkým syn Alexandra Dubčeka, Pavol Dubček, ktorý nad touto kultúrnou udalosťou prevzal záštitu. Počas svojho prejavu pripomenul veľké myšlienky a priania svojho otca. Aby sme ako národ boli žičliví, aby sa politici, ktorí v súčasnosti vedú národy, uskromnili. Doktor Dubček vyzdvihol vlastenectvo a pripomenul, že politiku je potrebné robiť pre ľudí.

Kultúrny program podujatia osviežili piesne Karola Duchoňa a Karla Kryla, ako aj moderovaný rozhovor s matičným historikom o vzťahoch Alexandra Dubčeka s Maticou slovenskou. Alexander Dubček navštívil Maticu slovenskú v rokoch 1963 a 1992. V roku 1968 mu MS udelila čestné členstvo, ktoré v histórii Matice slovenskej získalo len niekoľko osobností.

Matici slovenskej patrí poďakovanie za to, že rok 2021 vyhlásila za Rok Alexandra Dubčeka, pretože ako politik a predovšetkým štátnik sa zaslúžil aj o federalizáciu republiky, čiže rovnoprávne postavenie Slovákov v spoločnom štáte.

——————————

Prečítajte si tiež: FOTO: Mesiac detí v projekte Staráme sa potešil niekoľko desiatok detí v celej našej vlasti

——————————

Zdroj fotiek: SHO.sk

————————–——

Staňte sa aj vy čitateľom novín Právo Národa.

Právo Národa sú noviny, ktoré vydáva občianske združenie Slovenské Hnutie Obrody, cieľom ktorých je formou písaného slova upevňovať vlastenectvo, zdravé hodnoty a ochraňovať slovenskú štátnosť. Prvé číslo našich novín vyšlo 18. apríla 2001. Ak máte záujem stať sa čitateľom nášho dvojmesačníka, kontaktujte nás na pn@sho.sk alebo vyplňte formulár a naše noviny budete dostávať pravidelne prostredníctvom Slovenskej pošty.

————————–—–

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds