Greta ako ekospasiteľka sveta? Je to tak absurdné, že absurdnejšie to už ani nemôže byť

Už od začiatku roka sa západní lídri, vysoko postavené osoby a hlavný mediálny prúd  snažia z 16-ročnej švédskej školáčky s Aspergerovým syndrómom Grety Thunbergovej robiť environmentálnu spasiteľku planéty! Po tom, čo v súčasnosti kvôli svojmu ekoaktivizmu pozastavila svoju povinnú školskú dochádzku a vybrala sa v boji za „záchranu klímy“ po svete, kde ju na jej cestách prijímajú najvyšší západní politici, šéfovia medzinárodných organizácií, či najvyšších elitárskych kruhov, začína toto ekošialenstvo naberať gigantické rozmery.

Jej nápady, respektíve nápady ľudí, ktorí jej ich vnucujú, začínajú totiž podávať médiá s úplnou vážnosťou ako nejaké vedecké štúdie. Novinári s ňou vedú o klíme, globálnom otepľovaní a celkovo životnom prostredí vážne diskusie, viacerí západní politici ju pozývajú rečniť na dôležité kongresy či dokonca na zasadnutia medzinárodných inštitúcií ako napríklad na pôdu Európskeho parlamentu, kde nedávno Greta šírila svoje katastrofické scenáre o hromadnom vymieraní a zániku sveta, za čo zožala od europoslancov veľké ovácie.

Zdroj fotky: Internet

Ba čo viac, viacerí, najmä mladí ľudia jej už na tieto slová aj skočili a po jej vzore prestávajú nielen v piatky chodiť do školy, ale kvôli „ochrane klímy“ a zníženiu emisií CO2 aj cestovať lietadlami či dokonca jesť mäso, pretože podľa Gretinej logiky aj dobytok produkuje metán, čím prispieva k vzniku skleníkových plynov. A keby len mladí ľudia, no pridávajú sa aj predsedovia rôznych organizácií a asociácií, napríklad nemecký predseda asociácie pre ochranu zvierat Thomas Schröder už navrhuje, aby kvôli ochrane klímy súbežne s daňou za CO2 došlo aj k zvýšeniu daní za mäso. Toto ekošialenstvo dokonca už zašlo až tak ďaleko, že britský princ Harry a jeho manželka Meghan prehlásili, že nebudú mať viac než dve deti, pretože sa obávajú o životné prostredie! Ide o skutočne absurdné šialenstvo, ktoré je však očividne vysokými západnými kruhmi podporované a dotované!

Pre každého rozumného človeka musí byť ale priam neuveriteľné sledovať, ako túto školácku ekoaktivistku začali odrazu počúvať vysokopostavení politici a médiá a robiť z nej pomaly vedkyňu a spasiteľku sveta. Školáčku, ktorá do dnešného dňa ani neukončila povinnú školskú dochádzku. Čo sa tu vlastne deje? A o čo tu v skutočnosti ide?

Greta Thunberg je však len obyčajnou obeťou kruhov, ktoré sa snažia vo svete vyvolať ďalšiu paniku a strach a pod zámienkou „ochrany klímy“ a najrôznejších katastrofických scenárov sa snažia ešte viac obmedziť nielen osobnú slobodu a voľbu ľudí a ekonomickú prosperitu štátov, ale aj opodstatniť svoje ďalšie kroky akými sú napríklad obmedzovanie niektorých pre súčasnú prosperitu dôležitých technológií a najmä zavádzanie nových daní (uhlíková daň, daň z leteckého paliva atď.) Áno, celý súčasný absurdný ekoalarmizmus je len obyčajnou fraškou, zneužívaním naivného a chorého školopovinného dievčaťa a pokusom o zavedenie nových poplatkov a daní a tiež nastolenie nových svetových pravidiel.

A Gretina cesta na klimatickú konferenciu OSN do New Yorku v plachetnici, ktorú sa rozhodla použiť namiesto lietadla, túto frašku len krásne dokresľuje, pretože táto cesta nebude vôbec tak ekologická, ako to Greta a kruhy okolo nej prezentujú. Nemecký kapitán, ďalší členovia posádky a možno aj Greta s otcom sa do Európy totiž vrátia lietadlami. Ba dokonca aj jachtu so solárnymi panelmi a podvodnými turbínami do Európy prevezie nová, pravdepodobne päťčlenná posádka, ktorá sa do USA dopraví taktiež letecky. Je to celé tak absurdné, že absurdnejšie to už byť hádam ani nemôže. Nehovoriac o tom, že len súčasné požiare na Sibíri, v amazonskom pralese, či najnovšie už aj na Aljaške a v Grónsku vyprodukujú za jeden jediný deň päťkrát viac CO2 ako celý vyspelý svet za jeden kalendárny rok! To si však už Greta a kruhy okolo nej nejako nevšímajú.

———————————

Prečítajte si tiež: Keby každý plával ako Greta, zničí prírodu viac ako lietadlá

———————————

Okrem toho, globálne otepľovanie a klimatické zmeny sa dajú zastaviť jedine zakázaním zbesilých výrubov lesov pre potreby biznisu a vysádzaním miliónov nových stromov, ktoré budú prostredníctvom fotosyntézy premieňať CO2 na kyslík. Žiadne nové dane či obmedzenia osobných slobôd a ekonomickej prosperity ľudí a štátov planétu nezachránia, ale sú len obyčajným prasprostým biznisom!

Koniec koncov planéta si s každým problémom vždy poradí najlepšie sama. To síce neznamená, že by sme nemali dbať na životné prostredia, ba práve naopak, je potrebné ho zákonom chrániť, no súčasný ekoalarmizmus pretláčaný prostredníctvom Grety nemá vo svojej najhlbšej podstate s ochranou životného prostredia nič spoločné!

Zaujímavým je totiž napríklad aj fakt, že väčšina hnutí, ktoré začali náhle tvrdo „bojovať“ proti klimatickým zmenám podporuje napríklad aj feminizmus, genderimus, multikulturalizmus a iné podobné liberálne agendy. A aj to napovedá dosť o tom, odkiaľ „vietor fúka“.

Preto pozor na falošných prorokov, pozor na súčasné ekošialenstvo. Nemá to s ochranou životného prostredia a ani so zdravým rozumom nič spoločné.

Autor článku Martin Bago.

————————————

Vlastenectvo má mnohé formy a jednou z nich je aj láska a úcta k prírode. Vážiť si prírodu neznamená len hovoriť o jej čare, kráse a rozmanitosti, ale podstatné je konať a ochraňovať ju. Presne tak, ako my v našom ekoprojekte Nebuď sviňa, ktorý úspešne funguje už od roku 2008. Viac o našom úspešnom ekoprojekte si môžete prečítať TU.

————————————

Zdroj fotky: Internet

———————–——

Staňte sa aj vy čitateľom novín Právo Národa

Právo Národa sú noviny, ktoré vydáva občianske združenie Slovenské Hnutie Obrody, cieľom ktorých je formou písaného slova upevňovať vlastenectvo, zdravé hodnoty a ochraňovať slovenskú štátnosť. Prvé číslo našich novín vyšlo 18. apríla 2001. Ak máte záujem stať sa čitateľom nášho dvojmesačníka, kontaktujte nás na pn@sho.sk alebo vyplňte formulár a naše noviny budete dostávať pravidelne prostredníctvom Slovenskej pošty.

————————–—

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds