Inaugurácia novej prezidentky Slovenskej republiky: Aj za účasti Róberta Šveca

Inaugurácia novej prezidentky Slovenskej republiky Zuzany Čaputovej sa uskutoční v sobotu 15. júna. Kancelária Národnej rady Slovenskej republiky pozvala na slávnosť aj Róberta Šveca.

Róbert Švec potvrdil Kancelárii Národnej rady Slovenskej republiky svoju účasť na slávnosti, a to aj napriek tomu, že má so Zuzanou Čaputovou rozdielne názory. „Pozvanie som prijal a inaugurácie sa zúčastním, a to aj napriek tomu, že hodnotový svet Zuzany Čaputovej nie je mojím hodnotovým svetom, ale vážim si a akceptujem slobodné rozhodnutie Slovákov v prezidentských voľbách, ktorí rozhodli o tom, že novou hlavou nášho štátu bude Zuzana Čaputová,“ uvádza sa v stanovisku Róberta Šveca, ktoré poskytol médiám.  

Akýkoľvek iný postoj v tejto veci by bol podľa neho prejavom pohŕdania vôľou občanov nášho štátu. „A keďže si našich ľudí vážim, inaugurácie sa zúčastním,“ konštatuje Róbert Švec.

Predstavitelia občianskeho združenia Slovenské Hnutie Obrody pred Prezidentským palácom v Bratislave.

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds