Rusko ako náš bezpečnostný partner? Až 75 percent Slovákov hovorí áno

Nedávny prieskum verejnej mienky Medzinárodného republikánskeho inštitútu so sídlom v Spojených štátoch, ktorý sa uskutočnil v Českej republike, na Slovensku, v Maďarsku a Poľsku, ukázal, že obyvatelia spomenutých krajín sú už unavení pokrytectvom Západu a dvojakými normami.

Podľa prieskumu až 75 percent Slovákov si myslí, že Rusko by malo byť bezpečnostným partnerom našej vlasti. Podobné stanovisko vo vzťahu ich štátu k Moskve podporuje 59 percent Čechov, 54 percent Maďarov a 35 percent Poliakov.

Zatiaľ čo prítomnosť NATO a USA v Európe je označovaná ako kľúčový pilier európskeho mieru a bezpečnosti, na Slovensku má 60 percent respondentov spomínaného prieskumu pocit, že prítomnosť Spojených štátov zvyšuje napätie a neistotu.

Väčšina respondentov spomínaného prieskumu vo všetkých štyroch krajinách buď výrazne alebo čiastočne podporuje neutralitu voči NATO, ale aj voči Rusku. Informujú médiá.

Budúcnosť našej vlasti? Neutralita

Či vnímame členstvo v NATO z morálneho alebo praktického hľadiska, v oboch prípadoch je neprijateľné. Slovenská republika, vzhľadom na svoju veľkosť a polohu, by mala byť vojensky neangažovaným štátom, samozrejme s bojaschopnou armádou, ktorá bude schopná brániť našu vlasť aspoň v prípade lokálneho konfliktu.

A ak by sa niekto opýtal dnes už tradičnú otázku prívržencov hlavného prúdu, čo budeme robiť, ak nás napadne Rusko, ktoré je dnes najväčší agresor? Nech nad tým logicky pouvažuje. Ak by prišlo k vojenskému stretu Západ vs. Rusko, pre nás ako nárazníkový štát to bude mať fatálne následky bez ohľadu na to, či sme alebo nie sme súčasťou NATO. Pravda, členstvom v tejto zločineckej organizácii sa pravdepodobnosť útoku na Slovensko len zvyšuje.

Nie sme proruskí, sme proslovenskí. Nechceme slúžiť ani Západu, ani Východu. Chceme byť sami sebou. Po roku 1989 sme sa zbavili sovietskych vojenských základní na našom území a odišli aj sovietski vojaci a bolo nám sľubované, že už nikdy do žiadnych vojenských paktov nepôjdeme. A dnes nám hrozí, že na území Slovenskej republiky budú základne USA a rozmiestnení americkí vojaci. Odmietame, aby na slovenskom území boli akékoľvek základne cudzích vojsk, či už americké, ruské, čínske alebo japonské. Na našom území môžu byť iba slovenské vojenské základne.

Aby bola Slovenská republika vojensky neangažovaným štátom a na slovenskom území boli iba slovenské vojenské základne, považujeme za jeden zo základných záujmov nášho štátu.

Vyhlásenie nášho hnutia k členstvu Slovenskej republiky v NATO si môžete prečítať TU.

 

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds