Katarína Boková: Naše deti vedieme nielen k úcte k druhým ľudom, ale aj k láske k prírode

Dámy a páni. Je veľmi dôležité, aby si deti od mala vážili a strážili našu prírodu, rastliny aj zvieratá. Aby si uvedomili, že to my potrebujeme prírodu, a nie ona nás.

A preto vždy, keď vidíme možnosť, zapájame naše deti do rôznych ekoakcií, zbierame s nimi odpadky, a samozrejme vyzbieraný odpad aj triedime. Jednoducho, naše deti vedieme nielen k úcte k druhým ľudom, napríklad prostredníctvom nášho úspešného sociálneho projektu Staráme sa, ale aj k úcte a láske k prírode a nášmu okoliu.

Inokedy si príležitosť „vyrobíme“ a svoje okolie skrášľujeme a zveľaďujeme. Napríklad okopávaním prerastenej trávy popri obrubníku, či zametaním cesty po zimnej posýpke štrkom. Učíme ich, že šliapať po tráve a kvetoch sa nepatrí, pretože práve tam nachádza hmyz svoj domov. Žuvačky a odpadky nepatria na zem, pretože zvieratám škodia.

Kríky zbytočne nešklbeme a mravce necháme žiť, veď sú také usilovné.

Za plody, ktoré v prírode nájdeme, vždy poďakujeme.

A aby sme si kúsok prírody preniesli aj domov, využívame biomožnosti ako si vypestovať svoje bylinky.

Tak ako, priatelia? Už máte plán na najbližšie slnečné dni?

Autorka článku Katarína Boková je regionálna zástupkyňa SHO pre okres Martin.

————————

Prečítajte si tiež: SHO. Katarína Boková: Voľby sú za nami. Ale my pokračujeme v dobrých skutkoch

————————

Katarína Boková so svojou rodinou:

————————–——

Staňte sa aj vy čitateľom novín Právo Národa.

Právo Národa sú noviny, ktoré vydáva občianske združenie Slovenské Hnutie Obrody, cieľom ktorých je formou písaného slova upevňovať vlastenectvo, zdravé hodnoty a ochraňovať slovenskú štátnosť. Prvé číslo našich novín vyšlo 18. apríla 2001. Ak máte záujem stať sa čitateľom nášho dvojmesačníka, kontaktujte nás na pn@sho.sk alebo vyplňte formulár a naše noviny budete dostávať pravidelne prostredníctvom Slovenskej pošty.

————————–——

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds