Kauza Kuciak. SHO: Róbert Švec naložil pochybným novinárom a ich zahraničným komplicom

Verdikt Špecializovaného trestného súdu v Pezinku, ktorý vo štvrtok oslobodil Mariana Kočnera a Alenu Zsuzsovú, obžalovaných z vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej, vyvolal v zahraničí rozporuplné pocity.

Nemecký poslanec Európskeho parlamentu Daniel Freund označil rozsudok za „smutný deň pre slobodu médií v Európe“. „Podnecovatelia vraždy Jána Kuciaka a jeho snúbenice zostávajú nepotrestaní. Spravodlivosti sa ešte musí učiniť zadosť. Nemôžeme dovoliť, aby novinárov vyšetrujúcich korupciu zastrašovali a vraždili,“ napísal na Twitteri.

Dlhoočakávaný štvrtkový verdikt odsúdila i organizácia Reportéri bez hraníc (RSF). Generálny tajomník RSF Christophe Deloire na oficiálnom účte RSF na Twitteri napísal, že rozsudok jeho organizáciu šokoval, keďže ľudia obvinení zo zosnovania a sprostredkovania vraždy boli zbavení obvinení. Táto skutočnosť je podľa Deloirea „dôkazom o obrovskom zlyhaní vyšetrovacích orgánov a súdnictva“Informujú médiá.

Na mediálnu hystériu, ktorá sa rozprúdila po vynesení rozsudku Špecializovaným trestným súdom reaguje Róbert Švec:

To, čo sa rozpútalo po oslobodzujúcom rozsudku voči Kočnerovi vo veci vraždy Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej, je absurdné a nehorázne. Ako si niekto dovoľuje napádať súdy za ich rozhodnutia!? A už vôbec nemienim akceptovať to, aby na rozhodnutia našich súdov reagovali agresívnym spôsobom domáci a zahraniční novinári, a aj  politici. Čo by sa asi dialo, ak by sme si my Slováci dovoľovali kritizovať nemecké alebo americké súdy za ich rozhodnutia!?

Rozhodnutia súdov treba rešpektovať, nech sú akékoľvek. A ak by bol Kočner súdom odsúdený a niekto by napádal rozhodnutie súdu, lebo Kočnera uznal vinným, tak by som napísal to isté. Tak buď sme štát alebo sme kolónia a banánová republika o ktorú si kadejaký treťotriedny „pisálek“ doma a aj v zahraničí môže beztrestne obtierať ústa!?

A nemeckí politici nech sa starajú o svoj „bordel“ doma a nech nekomentujú rozhodnutia slovenských súdov.

————————

Prečítajte si tiež: FOTO: Diskusie s vami v okresných mestách začali. SHO: Ďakujeme, Topoľčany

————————

Róbert Švec: A už vôbec nemienim akceptovať to, aby na rozhodnutia našich súdov reagovali agresívnym spôsobom domáci a zahraniční novinári, a aj politici. Čo by sa asi dialo, ak by sme si my Slováci dovoľovali kritizovať nemecké alebo americké súdy za ich rozhodnutia!? Foto: Tódová z Denníka N a jej novinárski komplici. Zdroj fotky: Internet

————————–——

Staňte sa aj vy čitateľom novín Právo Národa.

Právo Národa sú noviny, ktoré vydáva občianske združenie Slovenské Hnutie Obrody, cieľom ktorých je formou písaného slova upevňovať vlastenectvo, zdravé hodnoty a ochraňovať slovenskú štátnosť. Prvé číslo našich novín vyšlo 18. apríla 2001. Ak máte záujem stať sa čitateľom nášho dvojmesačníka, kontaktujte nás na pn@sho.sk alebo vyplňte formulár a naše noviny budete dostávať pravidelne prostredníctvom Slovenskej pošty.

————————–——

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds