Kriváň 2018: Pre ľudí s pevnou vôľou niet nemožnosti

V sobotu 18. augusta, spolu so stovkami slovenských vlastencov, sme už po 15-krát vystúpili na Kriváň. Každoročný Národný výstup na Kriváň považujeme za jedno z najkrajších podujatí, ktoré je venované odkazu našich predkov. Tradície sú pre nás dôležité a preto vystupujeme na Kriváň každý rok.

Spolu s členmi nášho hnutia, svoj prvý výstup na Kriváň úspešne zvládli aj Marcelko a Jurko z Nového Mesta nad Váhom. Výkon Marcelka a Jurka na sociálnej sieti komentoval Róbert Švec, predseda SHO týmito slovami: „Títo chlapci vo veku 6 a 8 rokov dokázali nielen sebe, ale aj celému Slovensku, že pre ľudí s pevnou vôľou niet nemožnosti. Bolo mi cťou, že som mohol na Kriváni pripnúť Marcelkovi a Jurkovi pamätné odznaky tohtoročného Národného výstupu na Kriváň.“

S myšlienkou organizovať národné výstupy na Kriváň prišiel slovenský spisovateľ a vydavateľ Gašpar Fejérpataky-Belopotocký.

Ten spolu so svojimi šiestimi priateľmi vystúpil na vrchol Kriváňa už 24. septembra 1834. Naplno sa tradícia národných výstupov začala rozvíjať od 16. augusta 1841.

V tento deň zdolali Kriváň okrem Gašpara Fejérpataky-Belopotockého aj Ľudovít Štúr, Jozef Miloslav Hurban, Michal Miloslav Hodža, Samo Bohdan Hroboň a ďalší významní slovenskí národovci.

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds