Liberáli by chceli zrušiť slovenské tradície

Tohtoročný Veľkonočný pondelok máme za sebou. Tento sviatok je bohatý na tradície a zvyky. Azda najtypickejšími z nich je veľkonočná oblievačka a šibačka. A práve do nich sa pustila liberálna kaviareň z portálu NOIZZ, ktorá tvrdí, že tieto veľkonočné tradície by mali upadnúť do zabudnutia, pretože podľa nich je tento jeden deň v roku kontroverzný a zvyky spojené s ním nemajú v dnešnej dobe miesto.

Do zabudnutia by mali ísť tieto stáročné slovenské tradície, o ktorých písal aj Ján Kollár, aj kvôli cudzincom, ktorí im nerozumejú, a preto ich odsudzujú. Vraj oblievačka a šibačka spôsobuje ženám zdravotné problémy a liberálny anonym, ktorý toto v mene stránky  tvrdí, považuje túto tradíciu za akési násilie páchané na ženách. Vraj je tento „sviatok jari“ udržiavaný aj preto, lebo mnohí kúpači ho chápu ako príležitosť si ísť vypiť. Na záver nám liberálny portál ponúka „riešenie“, ktoré nám hovorí,, ako „skultivovať“ naše slovenské tradície, aby sme boli kultivovanou krajinou, ako sa patrí. Vodu a korbáče máme nahradiť za kvietok, ktorý žene podarujeme.

Nuž, drahí naši liberáli. Či sa vám to páči, alebo nie, Slováci nebudú kvôli vám meniť zvyky a tradície, ktoré nám zanechali naši predkovia. Slováci nepošlú svoje korene do zabudnutia len preto, lebo sú v tomto globalizovanom svete nežiaduce. Slováci sa svojich tradícií nevzdajú len preto, lebo vy liberáli si to prajete a brojíte proti všetkému tradičnému na každom vašom kroku. Slováci majú svoje tradície a zvyky v obľube a láske a nebudú sa ich vzdávať kvôli nejakej bezvýznamnej vykorenenej svetoobčianskej menšine, ako ste práve vy, ktorá sama raz upadne do zabudnutia.

Autor: Pavol Poprocký

  •  
  •  
  • 1
  •