Pavol Poprocký: Liberáli by chceli zrušiť slovenské tradície. SHO: Dostanú aj po prstoch!

Tohtoročný Veľkonočný pondelok máme za sebou. Tento sviatok je bohatý na tradície a zvyky. Azda najtypickejšími z nich je veľkonočná oblievačka a šibačka. A práve do nich sa pustila liberálna kaviareň z portálu NOIZZ, ktorá tvrdí, že tieto veľkonočné tradície by mali upadnúť do zabudnutia, pretože podľa nich je tento jeden deň v roku kontroverzný a zvyky spojené s ním nemajú v dnešnej dobe miesto.

Do zabudnutia by mali ísť tieto stáročné slovenské tradície, o ktorých písal aj Ján Kollár, aj kvôli cudzincom, ktorí im nerozumejú, a preto ich odsudzujú. Vraj oblievačka a šibačka spôsobuje ženám zdravotné problémy a liberálny anonym, ktorý toto v mene stránky  tvrdí, považuje túto tradíciu za akési násilie páchané na ženách. Vraj je tento „sviatok jari“ udržiavaný aj preto, lebo mnohí kúpači ho chápu ako príležitosť si ísť vypiť. Na záver nám liberálny portál ponúka „riešenie“, ktoré nám hovorí,, ako „skultivovať“ naše slovenské tradície, aby sme boli kultivovanou krajinou, ako sa patrí. Vodu a korbáče máme nahradiť za kvietok, ktorý žene podarujeme.

Nuž, drahí naši liberáli. Či sa vám to páči, alebo nie, Slováci nebudú kvôli vám meniť zvyky a tradície, ktoré nám zanechali naši predkovia. Slováci nepošlú svoje korene do zabudnutia len preto, lebo sú v tomto globalizovanom svete nežiaduce. Slováci sa svojich tradícií nevzdajú len preto, lebo vy liberáli si to prajete a brojíte proti všetkému tradičnému na každom vašom kroku.

Slováci majú svoje tradície a zvyky v obľube a láske a nebudú sa ich vzdávať kvôli nejakej bezvýznamnej vykorenenej svetoobčianskej menšine, ako ste práve vy, ktorá sama raz upadne do zabudnutia.

Autor článku Pavol Poprocký je člen predsedníctva Slovenského Hnutia Obrody.

——————————–

Prečítajte si tiež: Vedenie Gymnázia Jura Hronca opäť provokuje: Prezliekajte sa za iné pohlavie

——————————–

 

Zdroj obrázku: Internet

————————–——

Staňte sa aj vy čitateľom novín Právo Národa.

Právo Národa sú noviny, ktoré vydáva občianske združenie Slovenské Hnutie Obrody, cieľom ktorých je formou písaného slova upevňovať vlastenectvo, zdravé hodnoty a ochraňovať slovenskú štátnosť. Prvé číslo našich novín vyšlo 18. apríla 2001. Ak máte záujem stať sa čitateľom nášho dvojmesačníka, kontaktujte nás na pn@sho.sk alebo vyplňte formulár a naše noviny budete dostávať pravidelne prostredníctvom Slovenskej pošty.

————————–—-

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds