Martin Bago: RTVS sa opäť spreneverila svojmu poslaniu. Velebí čipovanie ľudí

Verejnoprávna televízia RTVS sa opäť snaží Slovákov presviedčať o prospešnosti čipovania. Pre tento účel opäť uverejnila reportáž, tentokrát z inovatívnej vedeckej konferencii v švédskom Štokholme, na ktorej vedci predstavili podkožný NFC čip implantovaný do ruky človeka, ktorý môže užívateľ použiť na platenie, identifikáciu, vstup do budovy, kancelárie či fitnescentra, zábavu prostredníctvom sociálnych sietí alebo mu podľa RTVS môže pomôcť aj v stave zdravotnej núdze.

Ako na záver reportáže redaktorka RTVS Daniela Simanová uviedla: „Trend inteligentných podkožných čipov rastie. Už v roku 2017 si zamestnanci v americkej firme mohli prostredníctvom nich kúpiť jedlo, prihlásiť sa do počítača a používať kopírovacie zariadenie. Na technologických veľtrhoch v súčasnosti nie je problém nájsť dobrovoľníkov, ktorí si čip nechajú zaviesť priamo pred zrakmi verejnosti.“

————————

Reportáž, ktorú odvysielala RTVS si môžete pozrieť TU.

————————

Ide o zaujímavé a inovatívne technológie, no zároveň veľmi nebezpečné! A práve o týchto nebezpečenstvách by mali ľudia vedieť. A mala by ich na ne verejnoprávna televízia upozorniť, čo však neučinila. A nejde o žiadne konšpirácie. Najrôznejšie RFID čipy sú totiž v súčasnosti bežne používané napríklad pri označovaní zvierat a určité kruhy sa ich snažia pod zámienkou inovatívnosti a prospešnosti implementovať aj do ľudí. Takéto čipy sa totiž dajú na diaľku zneužiť, a to najrôznejšími spôsobmi – od únikov osobných informácií, cez vybielenie účtov, nelegálne otvorenie akýchkoľvek priestorov až po totalitné praktiky ako sledovanie každého pohybu osôb či blokovanie a obmedzovanie osobných slobôd!

Stačí sa nad danou problematikou len kriticky zamyslieť a použiť zdravý rozum a človek príde na to, že negatíva jednoznačne prevažujú pozitíva. Minimálne v súčasnej dobe, pretože bohužiaľ nežijeme v spravodlivej, mravnej a demokratickej spoločnosti, ale v spoločnosti, kde sa mnohé kruhy, vlády a organizácie snažia získať nadvládu nielen nad jednotlivými jedincami, ale nad celými národmi! A pokiaľ sa toto nezmení a ľudstvo nezačne fungovať na základe iných pravidiel, resp. nenadobudne mravnosť, dovtedy je zavádzanie akýchkoľvek čipov po kožu ľudí nebezpečné!

Autor: Martin Bago

Zavádzanie NFC čipu pod kožu. Zdroj obrázku: YouTube

————————–

Staňte sa aj vy čitateľom novín Právo Národa.

Právo Národa sú noviny, ktoré vydáva občianske združenie Slovenské Hnutie Obrody, cieľom ktorých je formou písaného slova upevňovať vlastenectvo, zdravé hodnoty a ochraňovať slovenskú štátnosť. Prvé číslo našich novín vyšlo 18. apríla 2001. Ak máte záujem stať sa čitateľom nášho dvojmesačníka, kontaktujte nás na pn@sho.sk alebo vyplňte formulár a naše noviny budete dostávať pravidelne prostredníctvom Slovenskej pošty.

————————-

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds