Švec kritizuje biskupov: Hráte sa na apolitických, ale podporu a peniaze od politikov žiadate

V nedeľu 22. septembra sa v Bratislave uskutočnil Národný pochod za život. V Bratislave sa zišlo vyše 50-tisíc ľudí, aby nahlas povedali áno životu a normálnosti a nie dekadencii a liberalizmu

K pochodu zaujal postoj Róbert Švec, predseda Slovenského Hnutia Obrody, ktorý skritizoval organizátorov pochodu na čele s Konferenciou biskupov Slovenska.

Róbert Švec svoje stanovisko uverejnil na sociálnej sieti: „Poznámka k včerajšiemu Národnému pochodu za život. Lepšie povedané k hlavnému organizátorovi, ktorým bola Konferencia biskupov Slovenska. Páni, hráte sa na apolitických, odháňate od seba ľudí, ktorí dlhodobo, nielen rečami, ale aj skutkami podporujú váš – náš spoločný hodnotový svet. Odháňate od seba vašich ľudí a to iba pre to, aby vás náhodou liberáli mediálne neosočovali. Z hlúpostí. Jednoducho sa bojíte. Hovoríte, že vaše aktivity sú apolitické. Ale podporu a peniaze od politikov požadujete. Komické. Uvedomte si, že požiadavky, ktoré včera odzneli na Národnom pochode za život bez podpory politikov nepresadíte. Zamyslite sa nad sebou, pretože, ak stratíte podporu väčšiny Slovákov a budete sa hrať iba na svojom apolitickom pieskovisku, príde deň, keď liberáli prevezmú moc v našom štáte a potom budete darmo prosiť a žiadať o podporu a peniaze. Nedostanete ani jedno a ani druhé. Pretože dnes sa nebojuje iba o kresťanské hodnoty, ale aj o naše národné spoločenstvo. A jedno bez druhého, a to naše dejiny jasne dokazujú, môže iba veľmi ťažko existovať. Nielen Bohu, ale aj národu!“

K danej téme sa vyjadril aj známy bloger Ladislav Kováčik: „Ja ten prístup katolíckych biskupov aj chápem, lebo oni sú zodpovední trebárs aj za vzťahy dajme tomu so židovskou komunitou, so štátom atď. Lenže ono sa nedá byť donekonečna ku každému lojálny a korektný a zvlášť v takýchto časoch, keď sa liberalizmus prejavuje už absolútne arogantným až totalitným spôsobom. Vtedy sa treba vedieť aj silnejšie postaviť za svoje názory, za prirodzené právo a áno – aj za všetkých, ktorí takéto ciele a hodnoty podporujú. Na prílišné taktizovanie všetci len doplatíme. Treba ísť niekedy aj s kožou na trh.“

—————————

Prečítajte si tiež: Národný pochod za život. SHO: Hovoríme áno životu a normálnosti. Nie liberalizmu

—————————

Zľava: Štefan Polačik, Pavol Poprocký, Róbert Švec a Martin Frivaldský na Námestí slobody v Bratislave pred začiatkom Národného pochodu za život.

Štefan Polačik, podpredseda SHO, druhý zľava, s členmi nášho hnutia na Námestí slobody v Bratislave, počas sprievodného podujatia pred Národným pochodom za život.

Slovenské Hnutie Obrody vždy podporí každé verejné podujatie svojou účasťou, ak to uzná za vhodné a ak budeme presvedčení o tom, že podujatie prispieva k upevňovaniu normálnosti na Slovensku. Náš odkaz tým, ktorým sa to nepáči: Zvyknite si. Budeme v uliciach a na námestiach slovenských miest.

————————–

Staňte sa aj vy čitateľom novín Právo Národa.

Právo Národa sú noviny, ktoré vydáva občianske združenie Slovenské Hnutie Obrody, cieľom ktorých je formou písaného slova upevňovať vlastenectvo, zdravé hodnoty a ochraňovať slovenskú štátnosť. Prvé číslo našich novín vyšlo 18. apríla 2001. Ak máte záujem stať sa čitateľom nášho dvojmesačníka, kontaktujte nás na pn@sho.sk alebo vyplňte formulár a naše noviny budete dostávať pravidelne prostredníctvom Slovenskej pošty.

————————-

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds